Máte postavu ve tvaru hrušky? Pak vězte, že patříte mezi početnou skupinu a není důvod se trápit. Máte jistě mnoho jiných předností, které vám pomůžeme vyzdvihnout, a ty, kvůli nimž se trápíte, potlačit, aby vaše postava působila vyváženěji.

hruškaPostava tvaru hrušky se vyznačuje křehčí a drobnější horní polovinou těla a těžším „spodkem“. Odpusťte mi to přirovnání, ale podle toho tento typ snadno identifikujete. Ženy těchto postav mají širokou pánev, většinou přibírají na bocích a stehnech, a je takřka pravidlem, že tyto partie postihuje i celulitida. Bohužel, nezřídka mají tyto ženy problémy se silnými a nevýrazně tvarovanými kotníky. Nohy jsou „slabým“ článkem, kvůli kterému se trápí. Působí otekle a nezmění to dieta ani cvičení, protože ke vší smůle zhubnou zase jen v horní polovině těla. Mnohým by pomohla liposukce, ale nač tak razantní řešení, když existují triky, jak zakrýt nedostatky a zvýraznit přednosti, kterých tato postava jistě nemá málo.

Co na sebe, abyste upoutala pozornost na horní polovinu těla?

Výstřihy: Hranatý, lodičkový, mělký kulatý či V-výstřih nebo svršky, které vizuálně rozšiřují útlá ramena a vystavují krk. Styl siluety X, který se rodil v padesátých letech a stále se nosí, je přesně pro vás.

hruškaPas: Můžete si dovolit široké pásky a korzety

Šaty: Empírové. Šaty přestřižené pod ňadry, jsou pro vás jako stvořené. Prodlouží postavu, zvýrazní vaši křehkost a zakryjí silné partie od pasu dolů. Dobou službu udělají i zavinovací šaty a šikmé střihy.

hruškaSukně: hladké v pase, rozšiřující se ke spodnímu okraji, v nejkratší délce ke kolenům.  

Kalhoty: Volte raději volné střihy, široké nebo od kolen rozšířené nohavice pro prodloužení a skrytí plnosti nohou. Vyhýbejte se našívaným kapsám, či patkám na bocích

Detaily: Styly s plisé, kanýry nebo dalšími detaily, které zvýrazní poprsí, nebo připoutají pozornost k horní polovině těla. Přiměřené vycpávky u sak a kabátů. Šátky, šálky, brože a zajímavé pokrývky hlavy.

Co byste rozhodně neměla nosit:

Roláky nebo svršky, které zakrývají krk . Bluzónové rovné tuniky a la dvacátá léta. Úplně byste tak zabila přednosti své postavy a vypadala byste podstatně masivněji, než jste. Sukně tvaru tulipánu, nabírané v pase nebo super úzké tužkové sukně, které obepínají postavu. (i když klasická tužka by mohla některým trojúhelníkům slušet)

Extra úzké, ke kotníkům se zužující nohavice, harémové kalhoty či „mrkváče“.

Důležitou roli hrají i barvy

Pokuste se nosit tmavší odstíny od pasu dolu a světlejší od pasu nahoru. Vyhýbejte se přílišným barevným kontrastům. Vodorovné linie by nikdy neměly procházet nejširší částí, přes boky a zadek, aby ještě více neupozorňovaly na vás problém.

hruškaNa fotkách vidíte slavné nositelky postav typu hruška. Zpěvačka Rihanna, Maryl Streep a Sára SaudkováNa dolejších obrázcích zase ukázky vhodného oblečení, které bude hruškám určitě ku prospěchu.Šaty empírového střihu, kabát do áčka a rozevlátá tunikaz z jemného úpletu značky Max Mara.Příště si probereme postavu ve tvaru písmene YPSILON

 

Reklama