K létu patří drobná poranění, štípance, odřeniny, škrábance. My dospělí to tak často neřešíme, ale i tak nás bolístka donutí dojít do domácí lékárničky a vyhledat přípravek pro dezinfekci a hojení, popřípadě i náplast. Pokud máte zvídavé a neposedné děti, které si užívají lítání venku a věnují se svým hrám, jistě jsou tyto „příhody“ s drobnými poraněními na pořadu dne. Určitě to znáte… pláč, naříkání a rozbité koleno s pár kapkami krve nebo odřený loket po pádu z kola…

bepanthen

Jak tato drobná poranění řešíte? Znáte hojivý krém Bepanthen Plus, který je na tato poranění vhodný? Zeptali jsme se několika maminek:

Klára, 42 let

Mám nezbedného syna, který všude leze, vše musí vyzkoušet, prohlédnout si, jak vše funguje. Od malička musel hned jezdit na všem, co měl k dispozici. Dneska mu je 10, takže miluje kolo, kolečkové brusle, koloběžku. Protože jezdí rychle, i když má chrániče, k odřeninám nikdy není daleko. Lékárničku máme doma i na chalupě, vybavila jsem ji i u rodičů, kteří ho často hlídají. Velmi často používáme náplasti, desinfekci, Bepanthen Plus mi doporučil pediatr a je opravdu dobrý – rána se rychle zahojí. Když se něco stane, i když syn brečí, rána musí pod tekoucí studenou vodu, pak ránu jemně  osušíme, vydesinfikujeme a natřeme hojivým krémem (Bepanthen Plus).

Natálie, 28 let

Já děti ještě nemám, takže dětské bolístky neřeším. Sama ale dost sportuji, takže řeším třeba opruzeniny v podpaží nebo v tříslech. Když je velké vedro, je to hned. Vyzkoušela jsem několik přípravků, jedním z těch účinných je určitě vámi zmiňovaný Bepanthen Plus. Když jdu na túru, někdy se s ním mažu i preventivně (v záhybech podpaží), protože mám od batohu tato místa namáhaná a snadno se kůže pod popruhy rozdírá a pak spolu s potem dost pálí.

Ivana 35 let

Máme velkou rodinu a psa, takže poranění řešíme stále. Mé dvě malé děti (3 a 6 let) mají drobná poranění docela často. Já jsem si udělala nedávno nepříjemnou spáleninu o žehličku, léčila jsem ji asi týden. Manžel hraje fotbal, stále má škrábance na nohou, odřené holeně. Takže u nás jsou desinfekce a pomocníci pro ošetření stále po ruce. Bepanthen Plus znám, používala jsem i Bepanthen na pokožku dětí, když byly malé. Takže když povyrostly, přešli jsme na Bepanthen Plus. Funguje, rány se díky této masti či krému rychle hojí a je univerzální  na jakékoliv rány, se kterými nemusíme na šití. Dcera si rozbila hlavu, měla tři stehy na čele a mazala jsem jí hojící se zašitou ránu před vyndáním stehů i po vyndání. Já  můžu Bepanthen plus  jen doporučit. I když je dražší, vydrží dlouho a použití je opravdu velmi široké a hlavně funguje a rychle léčí.

Redakční tip:

Co je Bepanthen Plus?

bepanthen

Nemastný a nelepivý, snadno roztíratelný krém, který dezinfikuje a hojí drobná poranění u dětí i dospělých. Mírně chladí, čímž tlumí bolest, udržuje ránu elastickou a zabraňuje jejímu vysušování, nebrání přístupu vzduchu, takže podporuje hojení. při aplikaci v ráně nepálí. Navíc omezuje množení bakterií a tak brání rozvoji zánětlivých procesů, které hojení komplikují a prodlužují.

BepanthenPřípravek obsahuje dvě účinné látky. Dexpanthenol léčí, působí protizánětlivě a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Antiseptické účinky má chlorhexidin, který působí antibakteriálně a proti plísním. Jde o látku, která v ráně nepálí, což ocení hlavně děti. Protože je špatně rozpustný ve vodě, ani voda ani krev ho z rány neodstraní.

Kdy pomáhá Bepanthen Plus

Je vhodný pro děti i dospělé, pomáhá léčit drobná povrchová zranění.

Jsou to především:

  • odřeniny, oděrky, škrábance
  • drobné řezné ranky
  • puchýře či kožní praskliny
  • záděrky v nehtovém lůžku
  • depilace a epilace
  • permanentní make-up

Bepanthen Plus ocení také lidé, kterým se hojí pooperační rány po odstranění stehů, dobře působí i na otlaky a proleženiny.

Přípravek je k dostání pouze v lékárnách. Více na www.bepanhen.cz