Čtenářka Brixík už jezdí na kole jen po okolí a relaxuje. Ale také si udělala pěknou modřinu. Podívejte se samy. A Vám Brixíku děkuji za příspěvek. A ta modřina. Fakt pěkný úlovek. Brrrr.

Na kole okolo Brna i jinde

Kolo jsem v mládí používala spíše jako dopravní prostředek. Jezdily jsme s kámoškou do školy, jezdila jsem na brigády a nejčastěji potom do 11 km vzdáleného městečka ke koním. Musím teda přiznat, že díky tomu jsem měla skvělou kondici. Protože – 11 km ke koním, tam vykydat 5 koním hnůj, pak v létě sklízet seno nebo slámu, pak jezdit a zase 11 km domů, no docela záhul.

V současné době je pro mě jízda na kole relaxem a hlavně společně stráveným časem s přítelem. Přivedl mě k ježdění do terénu. Ze začátku jsem se docela bála a přes kameny a kořeny spíš slezla s kola. Ale čím víc zkušeností, tím míň se bojím. Většinou jezdíme tak 2-3x týdne v okolí Brna, kdo to tu zná, tak z Lesné směrem na Soběšice, Lelekovice a Bílovice. A pak trávíme týden někde v republice. Letos jsme byli v Novohradských horách. Musím říct, že to byla paráda – cesty spíš zpevněné, všude krásné potůčky a hlavně minimum lidí.

Bohužel ke kolu patří taky občas pády, a protože nejsem zrovna výkvět šikovnosti, tak se mi moc nevyhýbají. Naposledy jsem spadla letos v červnu. Bylo to asi 200 m od domova, v zatáčce, kdy mi kolo ujelo na mokré zámkové dlažbě. Musím říct, že to dost bolelo. Jako důkaz posílám exkluzivní modřinu, která se zatím ještě stále tak úplně neztratila. Ale dokud jsou to jenom modřiny, tak je to OK.

modřina

Jenom šťastné cesty na kole i bez něj přeje

Brixík


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama