il.jpg
Foto: Shutterstock

Tajuplné zmínky o této společnosti se táhnou staletími, snad dokonce tisíciletími. Samotné slovo Iluminát pochází z latiny a velmi volně by se dalo přeložit jako „osvícení“. Tento název si tak napříč celými dějinami lidstva přivlastnilo hned několik různých skupin – často takových, které měly přístup k jakýmsi tajným informacím běžně nedostupným.

Podle zastánců teorie o Iluminátech by měla existovat celosvětová skupina mocných lidí (vybraných politiků, celebrit, obchodníků a dalších mocných osob), kteří mají pod kontrolou veškeré události na zemi a pomocí dalších tajných organizací řídí svět.

ss.jpg
Foto: Kopie originálu zakládající listiny Bavorských Iluminátů se sovou symbolizující moudrost.
Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

V současné době je existence Iluminátů označena jako konspirační teorie, avšak v minulosti Ilumináti skutečně existovali. Jednalo se o tajnou společnost z Bavorska, která byla založena 1776 doktorem práv Adamem Weishauptem pro vybraný okruh intelektuálů. Říkali si Bratři svobodného ducha. Ti se scházeli a stavěli se proti náboženskému a elitářskému vlivu na každodenní život a proti církvi obecně, jelikož podle Weishaupta měla až příliš velký vliv na celou společnost i každodenní běžný život jednotlivců. Jednalo se o tajnou organizaci, která pro komunikaci volila tajné kódy a utajená neveřejná jednání.

Do této skupiny se také řadilo několik známých myslitelů, ovšem stejně tak jako později svobodní zednáři narazili na tvrdý odpor a jejich význam časem vymizel.
V současné společnosti je již samozřejmě význam církve výrazně menší než v 18.století proto podle konspirátorů není cílem současných Iluminátů odpor ní a jejímu rozpínajícímu se vlivu, ale kontrola a následné zotročení lidí. Co k tomu vyznavače této velmi rozšířené teorie vede?

  • Symboly – Ilumináti mají vlastní symbol. Jedná se o trojúhelník s takzvaným vševědoucím okem uvnitř. Tento symbol bylo možné naleznout již ve staroegyptských pyramidách, ale nachází se i na současných dolarových bankovkách. Podle některých má vševědoucí oko význam toho, že nás Ilumináti sledují 24 hodin denně, sedm dní v týdnu – zkrátka pořád.
    Druhým znakem je sova – symbol noci, kdy mají probíhat schůzky Iluminátů. Maličký obrázek sovy se jednak také skrývá na bankovce amerického dolaru a jednak se s tímto symbolem mají Ilumináti veřejně fotit. Takovým příkladem je například Justin Bieber, který si sovu nechal vytetovat.
  • Elektronika a kamery Existuje také velmi rozšířená teorie, že veškeré kamery (průmyslové, na chytrém telefonu, na notebooku) mají za úkol celý den nepřetržitě sledovat všechny lidi na zemi a podávat o nich Iluminátům zprávy.
  • Cílená reklama nebo odposlouchávání – Lidé si začali všímat, že o čemkoliv mluvíte například v pouhé blízkosti telefonu nebo notebooku, daná věc se vám následně začne při používání internetu samovolně jakoby náhodně nabízet. Pokud například diskutujete s kolegyní u pracovního stolu o sekačkách na trávu, můžete si být jistá, že vzápětí budete mít prohlížeč plný reklam na stroje upravující zahradu.
  • Symbol spojeného palce a ukazováčku – Mnoho známých lidí a celebrit se fotí veřejně se spojenými palcem s ukazováčkem. Vzniklým kruhovým otvorem se dívají na fotografiích do kamery. Toho má být dalším symbolem tajné skupiny Iluminátů. Symbolizuje nejen vševědoucí oko, ale také číslo 666, které je od nepaměti vnímáno jako ďábelské číslo. S tímto symbolem je vyfocen Justin Bieber, Beyonce, Johny Depp nebo Leonardo DiCaprio. Ovšem výše uvedené celebrity nejsou jediné, které byly ze spolupráce s tajnou skupinou s ambicí ovládnout celý svět osočeny.

Jednou z Iluminátek má být i velmi populární mladá zpěvačka Billie Eilish. Hlavním důvodem by měl být především fakt, že se umělkyně proslavila prakticky po celém světě téměř přes noc. Konspirátoři mají jasno – stala se členem této globální mocenské skupiny.

629dec92f342aobrazek.png
Foto: Shutterstock

O co konkrétně jde Iluminátům dnes?

Dnes jsou Ilumináti viněni za téměř vše, co se ve společnosti přihodí. Mají mít na triku falešné přistání na Měsíci, falešný atentát na prezidenta Kennedyho i další věci. Jednoduše mají řídit a manipulovat vše, co se nám – obyčejným lidem v životě přihodí. Proč to podle konspirátorů dělají? Chtějí mít nad všemi lidmi dokonalou kontrolu a tím je lépe ovládat.

Kdo stojí v řadách iluminátů?

Téměř všichni známí a vlivní lidé, ke kterým společnost vzhlíží – celebrity, politici, američtí prezidenti. V minulosti k nim měl patřit například Michael Jackson nebo Marylin Monroe. V současnosti pak Celine Dion, Justin Bieber, Beyonce, Ema Watson nebo ex prezident Barack Obama.

Jak se stát Iluminátem?

Pokud jste vhodným kandidátem na to vstoupit do jejich řad, osloví vás Ilumináti sami. Poté musíte splnit nějaký úkol, který by měl dokazovat vaše odhodlání a loajalitu. Nejčastěji se jedná například o veřejné znemožnění se či ztrapnění. Takovým úkolem mělo údajně být originální přání Marylin Monroe, kdy zpívala prezidentu Kennedymu „Hodně štěstí, pane prezidente…“

Je možné dát Iluminátům výpověď?
Pokud se jednou dotyčný stane Iluminátem, musí svou příslušnost držet v tajnosti. Správně byl měl ovšem na veřejnosti občas ukázat některý symbol, aby dal ostatním Iluminátům najevo, že je členem této skupiny (členů je po celém světě tolik, že není možné si všechny pamatovat). Zároveň je vaše příslušnost doživotní. Pokud by se stalo, že by některý ze členů začal o existenci či činnosti Iluminátů veřejně hovořit – musel by podle konspirační teorie následně zemřít. To se podle vyznavačů konspirací stalo například Michaelovi Jacksonovi, který o jejich existenci často veřejně mluvil.

Čtěte také: 

Zdroj: Autorka článku, Youtube kanál: Nikol Kaštylová, SBSStosplus jednička, Wikipedie

Reklama