Když jí přítel podával pomocnou ruku, ještě netušila, co jí to bude stát. Za své dluhy teď paní Magda (42) platí velkou daň.

Po rozvodu s manželem jí toho moc nezůstalo. Musela se odstěhovat do podnájmu a ještě k tomu platit alimenty na děti, které chtěly zůstat doma, s otcem. A tak se jí moc peněz nedostávalo. Proto svou situaci často řešila půjčkami. Postupně už dlužila, kam se podívala. Vše se v lepší obrátilo, až když potkala Pavla.

paní

„Ke svému novému příteli jsem se po půl roce známosti nastěhovala a konečně přestala třít bídu s nouzí. Jenže moje minulost mě dohnala. Začaly mi chodit obsílky, co všechno dlužím, a hrozila mi exekuce. Když jsem se Pavlovi se svým bezmála půlmilionovým dluhem svěřila, nabídl se, že mi pomůže. Nechtěla jsem to zprvu přijmout, nicméně situace byla tak vážná, že mě k tomu dotlačila,“ svěřuje se Magda, která už ale dobře ví, že nic není zadarmo.

Ačkoli měli do té doby hezký, vyrovnaný vztah, teď je vše jinak. „Pavel se příšerně změnil. Když to řeknu natvrdo, začal se ke mně chovat doslova jako ke služce. Připadá mi, že má pocit, že mě teď vlastní! Všechno bere jako samozřejmost, slovo prosím nebo děkuji už vůči mě vůbec nepoužívá. Začal na mě křičet a rozkazovat mi. I sex je teď jiný, chová se ke mně zkrátka nemožně, jako k placené holce. Je to vážně k nesnesení. Nejraději bych sbalila svých pět švestek a utekla, jenže jak bych teď mohla?“ trápí se Magda, kterou u přítele drží pět set tisíc důvodů.

„Pokud bych od něho odešla, chtěl by své peníze okamžitě zpět. Jasně, nedivím se tomu. Ale já je nemám! Navíc je mi hloupé se s ním teď rozcházet, vypadalo by to, že jsem ho využila, což není pravda. Když jsem se snažila promluvit s ním o tom, co mě trápí, jen mě setřel, ať si nevymýšlím hlouposti a nezatěžuji ho jimi. Jsem zoufalá a uvažuju, kde bych si půjčila. V bance to ale nebude, protože tam o mých dluzích dobře vědí,“ dodává Magda.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: