5f86dcae5658aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Vlněné kabáty

Vlněné kabáty jsou v běžných obchodech poměrně drahou záležitostí. Není se čemu divit. Je v nich neuvěřitelné teplo i v mrazech a navíc při správné údržbě je můžete mít několik let, někdo i celý život. Výhodou jejich dlouhé životnosti je tedy i to, že se často objevují v second handech v poměrně dobrém stavu. V šatníku by vám na zimu neměl chybět delší černý vlněný kabát, a pokud nějaký takový objevíte, nenechte se odradit žmolky (odstraníte je odžmolkovačem) nebo zničenými knoflíky. Knoflíky můžete vyměnit za nové a díky chemickému čištění bude kabát jako nový.

Pletené svetry
Pokud nemáte babičku, která ráda plete, možná budete v obchodech shánět trendy svetry. Nebývají drahé, ale když se podíváte na jejich složení, zjistíte proč. Nejsou totiž z přírodních materiálů, takže se v nich budete potit. V second handech koupíte do stovky svetry, které budou vypadat jako ty z běžných obchodů, ale budou pletené z přírodních vláken.

Mohlo by vás zajímat: České značky, které podporují upcyklaci a slow fashion

Bavlněná trička
Jestli se v zimě něco opravdu hodí, pak jsou to bavlněná trika s dlouhým rukávem. Pod světlé svetry béžové a pod tmavé černé. V second handech jich najdete opravdu hromadu za pár korun, a tak si můžete na zimu koupit třeba deset kusů v různých barvách.

Všechny víme, že nakupování oblečení v second handech je o štěstí. A proto pokud nemáte zrovna svůj oblíbený, kde se vám lovit daří, je potřeba jich obejít více. Navštívit můžete buď výběrové second handy, kde budete mít možnost najít kousky v top stavu, ale nevyhýbejte se ani takzvaným hrabákům, kde při troše trpělivost objevíte poklady. Vzhůru za dobrodružstvím!

Mohlo by vás zajímat: Dvojvaječná dvojčata svetr a top jako hit babího léta

Tipy pro šťastný lov

  • Před tím, než vyrazíte nakupovat, zavolejte do obchodů, do kterých se chystáte a zjistěte, kdy hodlají vybalit nové zboží. Tímto způsobem můžete svou návštěvu načasovat na tu nejlepší dobu, kdy bude v obchodě nejvíce nového zboží. Prodavačky jsou vám často ochotné i říci, že zrovna přišla spousta nových kabátů.
  • Udělejte si seznam toho, co hledáte, ale zaměřte se klidně i na jiný sortiment. V second handech často najdete věci, které sice nepotřebujete, ale proč si neudělat za tu cenu radost!
  • Projděte celý obchod a vezměte do ruky i ty kousky, kterými si nejste jisté. V second handech probíhá nakupování trochu jinak než v běžných obchodech. V kabince se kousky, u kterých byste nevěřila, že by vám mohly slušet, mohou stát skvěle padnoucím outfitem.
  • K předchozímu bodu se pojí ještě jedna rada. Protože budete hodně zkoušet, vezměte si na nákupy oblečení, které se snadno sundává. Žádné košile na deset knoflíků a kalhoty, které se špatně zapínají.
  • Nenechte se zlákat značkovým designem. Jen proto, že má kousek cedulku či logo známé značky neznamená, že ho musíte mít, i když je ve špatném stavu.
  • Spoustu lidí říká, že nechodí do second handů kvůli tomu, že je v nich oblečení zastaralé a nechtějí vypadat jako hipsteři. Pokud nechcete vypadat takzvaně „zastarale (oldschool, retro, vintage), koukejte po kouscích nadčasových střihů, kterých je v sekáčích opravdu hodně.
  • Nikdy nekupujte nic se skvrnami. Oblečení již jednou chemickým čištěním prošlo (proto ten typický „sekáčový smrádek“) a věřte, že jakékoliv fleky (pokud nejsou od make-upu ze zkoušení) z kousků už pravděpodobně nedostanete.
Reklama