5d14ca5bbed31obrazek.pngMěla jsem v životě období, kdy jsem si do domku pořizovala jednoho andělíčka za druhým, asi potřeba duše. Ale když už jich začalo býti na můj vkus povážlivě dost (cca 15), něco mě zarazilo: Kde je rovnováha? ptal se můj vnitřní hlas? A tak jsem si tehdy nejdříve ze zvědavosti, co to udělá, pořídila kovovou sošku draka.

Nikdy jsem draka nevnímala jako bytost, která by byla z podstaty jen negativní. Vždycky jsem vnímala tyto ´bájné tvory´ (uvozovky, protože si myslím, že mezi námi je stále mnoho draků) jako moudré, nesmlouvavé, ale spravedlivé. Ano, v pohádkách jsou to stvoření padovská, ale já to tak jednoznačně zkrátka necítím. :-)

Je pravda, že když jsem vzpomínala na dobu, kdy byl můj syn malý, měli jsme tehdy doma mnoho draků, skoro bych řekla, že je zbožňoval a dával jim i jména. Po letech se tak vlastně drak vrátil do našeho obydlí. A mně jako vždy vrtalo hlavou, proč? Proč mě oslovují draci, co to znamená?

Můj dobrý přítel, učitel a mystik mi na to pověděl, jak je jeho dobrým zvykem - hledej, pokládej otázky, dívej se pod povrch a určitě najdeš - já sám mám vytetovaného draka na zádech!

První místo, kam jsem si zašla pro odpovědi, bylo pradávné učení feng - šuej.
5d14ca7e3593bobrazek.png

Symbol draka.

Symboly samotné není třeba vždycky nosit, aby byly účinné. Ať jsou kdekoliv, vytvářejí svou vlastní auru, kterou je možné ještě posílit duchovním posvěcením. Když symboly posvěcením oživnou, vydávají opravdu velkou sílu. Podle feng - šuej v nedávných letech vzrostl zájem o symboly šťastného údělu a nastala po nich poptávka. Stále vyšší počet lidí se nalaďuje na záhadný tok, kterým přitéká do domovů šťastný úděl, a stále víc lidí je má doma. K příkladům těchto symbolů patří trojnohá žába, drak, želva, ptačí pera a speciální mince.
5d14c815a97c9obrazek.pngNejsou to mystické symboly, nýbrž symboly dobrého údělu uznávané Číňany už po staletí jako katalyzátory štěstí. Dnes jsou známy skoro všude. Třeba právě drak je dnes obecně uznávaným a je milován jako mocný symbol dobrého údělu, kdežto ještě v nedávné minulosti pohlíželi na tohoto nebeského tvora takto jenom Číňané.
5d14c9e49e80bobrazek.png
Drak v keltské mytologii byl symbolem paralelního světa a staří Keltové věřili, že cesta, kterou si drak zvolil, je důležitá pro proudění energie v našem fyzickém světě. Území, kterým procházeli draci, bylo pro ně daleko významnější a mocnější než jakákoliv jiná místa… Podle dávných mystiků je drak archetypálním symbolem síly, moci, autority a ochrany. Svým majestátním a drsným vzezřením dokáže odvracet zlé síly, chránit před nimi, jakož i před čarami a kletbami…
5d14c8a1617a1obrazek.png

5d14cb82be9a4obrazek.pngDrak je podle esoteriků bytostí veskrze magickou, je ztělesněním zemitých a živočišných sil v naší vlastní psychice.

Všechny informace, které jsem si o drakovi našla, byly velice blízké mému vlastnímu cítění, bylo mi jasné, že vedle andělíčků a bytostí z vyšších světů je ve svém životě k dosažení jednoty potřeba i draků, a poslední informace, kterou jsem našla na Fler, mě v mém přesvědčení jen ujistila.

Symboly jsou podle citového vnímání řečí našeho nevědomí, a i z tohoto důvodu si je často neumíme rozumně vysvětlit, vysvětlit to, co nás na nich tak přitahuje. Když si vyhledáme jejich význam, často pak pochopíme… Důležitější než pochopit však může být pro nás změna, kterou v nás podporují. Drak, ano, drak je potřeba!

Reklama