Vím o sobě, že dělám chybu, když každému všecko odpouštím.

Já mám prostě povahu, že se nedokážu na nikoho zlobit. Vlastně nemusím ani odpouštět, protože se dokážu do toho druhého vžít a tedy chápu příčinu jeho chování a omlouvám ho už předem.

Banální situace: večer u televize, manžel nadává hned na politiky, hned na řvavé oblečení Borhyové :-). I tehdy se to snažím urovnávat a chlácholit ho tím, že oni to přece nedělají schválně, oni už takoví jsou a L. B. prostě jenom nemá vkus, chudák.

No řekněte, jsem vůbec normální?

Vždyť já se u rozvodového stání před lety zastávala manžela a vysvětlovala, proč se ke mně tak chová!  Taky jsem se na něj nehněvala, i když od jiné by si to stoprocentně vypil. A i když soud přiznal vinu vysloveně jemu, já jsem ho litovala, protože mi bylo jasné, jak si nerozumí a jak ho to bude mrzet.

Ale opravdu se už nedalo nic jiného udělat, odpouštěla jsem stále a toto bylo jediné rozumné řešení situace...

Chtěla bych jednou zažít, co je to za pocit, mít nad někým navrch, pěkně ho opovržlivě sjet a důsledně ho ignorovat. Ale to bych musela být někdo jiný.

Vím, že se to už asi nenaučím a že se vlastně ani do téhle doby moc nehodím. Co už nadělám? Asi se s tím budu muset smiřit a "odpustit" svým rodičům, že mi dali tuhle nemožnou genetickou výbavu :-)

Gerda


Mně se ta genetická výbava docela líbí. Připomněla jste mi mou oblíbenou herečku Natašu Gollovou, která říkávala: "Nezlobte se na něj, nevíte, co se mu dnes stalo zlého." A to je možná váš případ.

Za vaše "chyby" "nechyby" posílám třpytivý lesk na rty Oriflame, aby to odpouštění bylo ještě zářivější pro vaše okolí.


editorka Mira


Máte stejné geny jako Gerda? Umíte odpustit každému?

Téma na čtvrtek:
Odpouštět
Co?
Proč?
Jakým způsobem?
Komu?
I sami sobě?
Neumíte?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

Reklama