641ad6c54f65aobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Kupujte letenky přímo u leteckých společností
Na internetu na vás všemožně vyskakují vyhledávače, které nabízejí výhodné letenky za opravdu dobré peníze? Jsou fajn, protože bývají přehledné a můžete díky nim jednoduše najít datum, počet mezipřistání nebo dobu letu, která se vám hodí. Aby ale vyhledávače měly z čeho fungovat, prodávají letenky většinou dráž, než je najdete přímo u jednotlivých leteckých společností. Po vyhledání letenky je tedy dobré si tu stejnou najít přímo u dopravce a ceny porovnat, můžete tak ušetřit pár kaček.

Jak na levné letenky? Zkuste ji koupit v jiné měně
Lidé často vyhledávají letenky v českých korunách, protože jim to přijde logické a možná je ani nenapadne, že by to šlo v jiné měně. Kurzy jsou různé a mnohdy se vyplatí přepnout do měny dané země. Například, pokud letíte z Krakova nebo jiného polského města, zkuste místo korun přepnout do polských zlotých, rozdíly mohou být velké.

Létejte mimo hlavní sezónu a svátky
Prodejci letenek mají velmi dobře zjištěné, kdy se kam létá nejčastěji a podle toho se pohybují ceny letenek. Typicky jsou to svátky, prázdniny, obecně léto a období sezóny v dané zemi. Pokud můžete, těmto obdobím se vyhněte a létejte mimo tato významná data a období. Pravděpodobně pak ani v dané destinaci nebude tolik turistů, a tak si to o více užijete. Navíc se můžete těšit na levnější ubytování, památky i jídlo, takže ušetříte ještě více.
Jestli ale nemáte na výběr nebo nechcete jet mimo nejžádanější dobu, kupujte letenky dostatečně dopředu, klidně i půl roku. Čím dříve začnete s hledáním, tím lépe. Pamatujte, že se ceny mohou měnit každý den, a proto je potřeba být stále ve střehu.

Buďte flexibilní
Nejhorší je, když máte pevně dané datum a nemůžete se od něj odchýlit, to jste pak odkázáni na určité ceny. Jakmile máte pružné datum, jde o jasnou výhodu a můžete se s cenami dostat úplně jinam.

Cestujte nalehko
Mít jen příruční zavazadlo se vyplatí. Ty nejlevnější letenky jsou většinou bez odbaveného zavazadla, které si musíte, pakliže ho chcete mít, připlatit za nemálo peněz. Doporučujeme se proto omezit na to nejnutnější a případně dokoupit až na místě.

Další rychlé tipy, jak na levné letenky:

  • Hledejte odlety i z okolních letišť (Berlín, Mnichov, Krakov nebo Norimberk)
  • Kupujte letenky ve všední dny, je to levnější než o víkendu
  • Letenky vyhledávejte v anonymním okně, bude vám to nabízet nejlevnější možnosti
  • Zarezervujte letenky i ubytování společně
  • Zvolte raději let s mezipřistáním než přímý let

Zdroje: autorka článku, cestolet.cz, savethestudent.org, Letenkyzababku.eu

Čtěte také: