Fenomenální muzikál, který bychom mohli směle označit za nejúspěšnější původní český muzikál vůbec, z pera Zdeňka Borovce a Richarda Hese a piána Karla Svobody, se vrací na prkna, která znamenají svět. Obnovená premiéra Draculy proběhne dnes 5. února 2009 od 19.00 hodin v Divadle Hybernia.

Produkce se snažila oslovit pokud možno co největší množství z původních protagonistů. Diváci se tak mohou těšit na příběh bezesporu nejslavnějšího upíra například v podání Daniela Hůlky a Leony Machálkové.

Jedna z účinkujících zpěvaček, Olga Lounová, nám o přípravách řekla:
Už 14 dní hrajeme v kostýmech, takže by všechno mělo proběhnout hladce. Jediné, co se tak trochu nedaří, že se celkem dost lidí při zkoušení zranilo. Ne, že by někdo na premiéru chyběl, ale třeba Daniel Hůlka si při generálce strašně pořezal ruku o meč (více o zranění Daniela Hůlky najdete v článku: Hůlka si při generálce Draculy rozřízl ruku!), Šárka Vaňková si nedávno nalomila malíček a byly i další zranění...

Draculu tedy provází krev účinkujících už od zkoušek, jak příznačné pro upírskou historku. Doufejme, že premiéra bude poznamenána jen tou divadelní krví.

DRACULA
Divadlo Hybernia,
Náměstí Republiky 4,
11000 Praha 1

Viděli jste už muzikál Dracula? Půjdete se na něj podívat do divadla Hybernia?

Reklama