Před cca 14 dny jsme vám nabídli možnost zvolit si své správce Žena-in.cz v tomto článku . Přesně jak jsme očekávali, objevila se skupina lidí, co nás obvinila ze šetřílkovství, z omezování svobody projevu, z cenzury apod. Prostě zdvihla se vlna nevole jako vždy, když se snažíme zavést něco nového. Nebojte, neodradí nás to.

 

Ale nedá mi to, abych na některé výhrady vůči nápadu správcovství  nezareagoval.

 

V žádném případě nechceme zavést cenzuru. Stejně jako na jiných serverech chceme, aby se vám tu více líbilo, abyste se v okamžiku, kdy si nevíte rady, mohli obrátit na někoho, kdo vám poradí a pomůže, abyste si mohli postěžovat, že je někde spamer, který si zaslouží potrestat. Myslím, že funkce správce bude daleko více o radách než o mazání příspěvků.

 

Přesto...

 

1. Mezi pravomoci správce bude patřit mazání příspěvků pod články (obsah příspěvku zmizí - místo něj bude vysvětlení správce, proč byl příspěvek smazán a jeho jméno - příspěvek půjde obnovit),

2. Bude moci vyhazovat z chatů, i z těch, které nezaložil.

3. Bude moci mazat příspěvky v redakčních i soukromých diskusích (viz reakce pod články). Vše, co správce udělá, bude uděláno pod jeho nickem a bude dohledatelné a hlavně obnovitelné.

4. Bude moci udělovat zákazy psaní reakcí, vstupu na chat a do diskusí, bude moci používat další nástroje na boj proti škodičům, které má v současné době k dispozici redakce - nástroje, ne škodiče.

5. Bude moci schvalovat a měnit obrázky u nicků

6. Bude mít přímý kontakt a přístup ke všem členům redakce.

7. Další možnosti vyplynou v okamžiku, až se ujmou svých práv...

 

Nebo-li měl by fungovat jako někdo, kdo může komukoliv na serveru pomoci s problémem se ženou-in.

 

Správcovství je dobrovolná činnost, každý správce může kdykoliv rezignovat. Stejně tak půjde kdykoliv zvolit nového správce. Systém doděláme a zveřejníme v průběhu července.

Správcům nepřísluší žádná odměna, i když předpokládám, že se jim jistě nějakým způsobem odměníme...

Jména správců - kontakty na ně (jimi odsouhlasené) a jejich okamžitý statut budou všem na očích. Spolu s tím přibudou možnosti (u vzkazů) jako „poslat správci, který je on-line“ nebo který se jako první přihlásí apod.

 

K současné situaci ohledně nechtěných nominací. V průběhu dneška respektive víkendu přibude možnost rezignovat a kdo tak učiní, vrátí hlas těm, co mu ho dali a ti budou moci hlasovat znova. Pro příště nepůjde někoho nominovat bez jeho souhlasu.

 

A poslední věc, která mne napadla - dotazy na témata, co jsem neuvedl odpovím, když to bude mít smysl, pod článkem - tato funkce je dobrovolná a zadarmo, protože redakce nemá peníze na to, aby si najala správce do pracovního poměru, a co je hlavní - správce dobrovolný bývá lepší, než ten který musí radit. A já věřím, že ti které, si volíte, vás nezklamou. 

 

Protože ještě doděláváme věci pro správce, prodlužujeme termín pro jejich volbu do konce měsíce.

 

Omlouvám se za zmatenou formu, ale v tyto pohnuté dny ME 2004 jsou mé myšlenky trošku někde jinde, jako u většiny tvorů s jedním primárním sexuálním znakem.

 

 

Reklama