Dr. House

Hlavním hrdinou nové řady seriálu Dr. House je stále Gregory House, misantropický, sarkastický doktor, který chodí o holi a je závislý na Vicodinu, což mu však nebráni v tyranizování pacientů a okolí. I nadále stojí v čele diagnostické skupiny, která řeší různé medicínské záhady, složení jeho týmu je však už zcela jiné. Ze staré gardy zbyl jen dr. Foreman, k němuž si House vybral tři nové asistenty - bývalého plastického chirurga dr. Chrise Tauba, specialistu na sportovní lékařství, dr. Lawrence Kutnera, a internistku dr. Remy „Třináctku" Hadleyovou.

Tento seriál z produkce Bryana Singera je inspirovaný postavou Sherlocka Holmese. Jak Singer uvádí: „Oba, Holmes i House, jsou forenzní géniové, hrají na hudební nástroj, užívají drogy, jsou rezervovaní a prakticky bez přátel." House má jediného, onkologa dr. Wilsona, a právě o něj hned v úvodu páté série přijde. Příčinou toho, že se jejich přátelství ocitlo v troskách, je smrt Wilsonovy přítelkyně Amber, která ve 4. řadě přišla o život při nehodě autobusu. Wilson si myslí, že House neudělal pro její záchranu dost a rozmýšlí, zda House je ničivou sílou v jeho životě nebo ne, zatímco House si musí ujasnit, jestli je odpovědný za smrt přítelkyně svého nejlepšího přítele a postavit se k problému čelem.

Celoživotní přátelství Househo a Wilsona ale nelze jen tak smazat, a tak se oba muži po nějaké době zase udobří.

Od 7. září 2009 každé pondělí ve 22:05 na TV Nova.

Co čeká hrdiny seriálu v páté řadě?

  • Dr. House se poprvé políbí s ředitelkou nemocnice Lisou Cuddyovou, s níž doposud jen dvojsmyslně špičkoval.
  • Líbat se budou i dr. Foreman a dr. Remy „Třináctka" Hadleyová a také bývalí členové Houseova týmu, Chase a Cameronová. Ve 3. řadě spolu měli pouhý sexuální vztah, nyní spolu chodí tzv. navážno, a dokonce se i zasnoubili.
  • Dojde také na jednu smrt, jež si vybere svou daň mezi lékaři Houseova diagnostického týmu,
  • a zažijeme rovněž jednu lékařskou svatbu.
  • Ke konci 5. sezóny začíná mít dr. House halucinace. I když to zpočátku popírá, nejpravděpodobnější příčinou je jeho závislost na Vicodinu. A tak sám sebe posílá do Mayfield Psychiatric Hospital.

Sledujete tento seriál? Máte rádi specifický drsný humor doktora House? Kterou seriálovou postavu máte nejraději?

Reklama