Zdravé, husté vlasy jsou symbolem síly, mládí a přitažlivosti. Co když nám ale začnou padat a viditelně řídnout? Začneme se trápit a hledat příčinu tohoto nepříjemného problému, který může poznamenat i naši sebedůvěru. Padání vlasů přitom netrápí pouze muže, stále častěji se s ním potýkají i ženy. Důvěryhodné řešení nyní přináší značka Schwarzkopf, která vyvinula inovativní a vysoce účinné produkty vlasové kosmetiky s názvem  Activ Dr. Hoting. Díky těmto výrobkům jsou vlasy silnější a aktivní fáze jejich růstu se prodlužuje. Šampony a tonika Activ Dr. Hoting  jsou nabízeny ve verzi pro muže i ženy.

Vypadávání vlasů bývá dlouhodobým problémem, který řeší až polovina mužské populace v Evropě. Příčinou jsou nejčastěji dědičné faktory, hormonální změny nebo stres. Řídnutí vlasů se bohužel nevyhýbá ani ženám, u kterých jde, co se psychické pohody týče, o obzvlášť citlivý problém.

Značka Activ Dr. Hoting od Schwarzkopf nabízí účinné řešení problému padání vlasů, které není vyvoláno patologickými příčinami. Její inovativní přístup výrazně omezuje řídnutí vlasů. Šampony a tonika Activ Dr. Hoting jsou vysoce účinné přípravky vlasové kosmetiky, které stimulují energetický metabolismus ve vlasovém kořínku. Fáze aktivního růstu jednotlivých vlasů se prodlužuje a vlasy jsou o poznání silnější.

Inovativním prvkem Activ Dr. Hoting je nový, zcela jedinečný komplex aktivních přísad. Nejdůležitější látkou je karnitin tartrát. Jde o přírodní látku, která se vyskytuje v lidském těle, kde vzniká v největších orgánech v první fázi z aminokyselin. Výsledky testů prokazují, že karnitin tartrát stimuluje energetický metabolismus vlasových kořínků, neboť podporuje přísun energeticky bohatých fosfátových sloučenin k buňkám vlasového folikulu. Navíc, díky této látce se poměr aktivně rostoucích vlasů výrazně zvyšuje a vlasy zůstávají v růstové fázi mnohem déle, což je v boji s padáním vlasů velmi mocná zbraň.

Účinky karnitin tartrátu zesilují ještě další látky použité v receptuře přípravků Activ Dr. Hoting. Jde o taurin, který rovněž urychluje růst vlasů, protože stimuluje vlasové váčky v pokožce hlavy a výrazně zvyšuje přísun energie k vlasovým kořínkům. Navíc výtažky z rostliny echinacea doplňují působení karnitin tartrátu tím, že stimulují růstové faktory vlasových kořínků.

Přípravky Activ Dr. Hoting jsou vyvinuty ve dvou variantách: Activ F pro ženy a Activ M pro muže. Šampon a tonikum dámské řady Activ F o vlasy pečují, dodávají jim sílu a ulehčují rozčesávání. Tím je omezeno vypadávání vlasů způsobeno nešetrným česáním a lámáním vlasů. Naopak pánská verze šamponu a tonika Activ M má díky obsahu mentolu osvěžující účinky na pokožku hlavy.

Prémiová řada Activ Dr. Hoting vznikla jako ucelený program péče o vlasy obsahující šampon a tonikum. Šampon je vhodný pro každodenní použití, tonikum na vlasy je optimální aplikovat dvakrát denně. Tento přípravek má obzvláště silné účinky, neboť po delší dobu zůstává na pokožce hlavy. Podrobné dermatologické testy dokazují velice dobrou snášenlivost pokožky, takže produkty Activ Dr. Hoting lze používat dlouhodobě.

Portfolio značky ACTIV Dr. Hoting (k dostání ve vybraných hypermarketech, drogeriích a lékárnách):

·         Activ M Dr. Hoting šampon pro muže, 250 ml – DMOC 199,- Kč

·         Activ M Dr. Hoting tonikum pro muže, 150 ml – DMOC 249,- Kč

·         Activ F Dr. Hoting šampon pro ženy, 250 ml – DMOC 199,- Kč

·         Activ F Dr. Hoting tonikum pro ženy, 150 ml – DMOC 249,- Kč

Dr. Edo Hoting

Dermatolog, výzkumný pracovník v oblasti vlasové kosmetiky a člen vývojové skupiny společnosti Henkel, dr. Edo Hoting, potvrzuje pozitivní účinky nové řady a říká: „V přípravcích Activ Dr. Hoting přichází na trh velice účinné receptury, které dovedou nejen aktivně stimulovat růst vlasů, ale také prodloužit dobu, po kterou vlas roste. Firmě Henkel se podařilo dosáhnout dalšího významného úspěchu na poli kosmetiky určené pro specifické vlasové problémy.“

Výzkum Dr. Hotinga byl vždy zaměřen na problém vypadávání vlasů. Mnoho let byl vlasovým konzultantem na univerzitní klinice. V roce 1986 převzal vedení na dermatologickém oddělení Schwarzkopf v Hamburku. Na této pozici vedl testování dermatologické zdravotní nezávadnosti a vlasový výzkum. S patentovaným komplexem Dr. Hoting přinesl výzkumnému snažení značky Schwarzkopf významnou inovaci.