za toho se považuje naše čtenářka s nickem Januše. Nosí brýle od dětství a v dospělosti dokonce prodělala operaci šedého zákalu. Ze sedmi dioptrií klesla na jednu a je spokojená. Držme palce, ať jí ostrost zraku vydrží

Přeji pěkný den, já patřím od malička mezi „brejlovce“. Už ve školce jsem nosila brejličky s jedním černým sklem, protože jsem trpěla silnou šilhavostí. Naštěstí se mi očičko upravilo, ale bez brýlí jsem nemohla být. Začala jsem nosit brýle na dálku a vždy jsem kvůli nim seděla v první lavici, abych pořádně viděla na tabuli. Bylo  ale zajímavé, že na čtení jsem naopak musela tyto brýle sundávat.

Pubertou se mi oči stále zhoršovaly a já musela mít stále silnější dioptrie. Tenkrát mi to ani moc ne vadilo, protože jsem se „zamilovala“ do brýlí, které tehdy nosila má oblíbená zpěvačka Naďa Urbánková. Snažila jsem se jí v vyrovnat a upravovala si obroučky podle ní. Naštěstí mi rodiče v tomto pomáhali, protože na trhu moc výrazných obrouček nebylo.

Do 55 let to moje oči „dotáhly“ až na sílu skoro 7 dioptrií. Při jedné kontrole mi oční lékař zjistil šedý zákal. Ihned jsem se objednala na zákrok. Nejprve mi odstranili zákal na levém oku a až za půl roku na pravém. Ze 7 dioptrií jsem „klesla“ na 1 dioptrii pro obě oči, ale zato jsem musela si pořídit druhé brýle na čtení. To mi ale nevadí, protože já i mé okolí si neumí představit můj obličej bez brýlí.

Januše – doživotní brejlovec.

Milá Januše, to musel být obrovský skok. Ze sedmi na jednu dioptrii

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama