64830d575f484obrazek.png
Foto: Shutterstock

Šest sérií a celkem 129 dílů měl úspěšný seriál Dawsonův svět, který se natáčel od roku 1998 až do roku 2003. Seriál vypráví o přátelství čtyř kamarádů ze střední školy ve fiktivním malém městečku v Massachusetts a řeší vztahové problémy, první lásky i hledání vlastní cesty životem. Hlavní představitelé Joey, Dawson, Jen a Pacey se stali už jako náctiletí hvězdami a svůj herecký status si udrželi až do dospělosti.

Představitelkoa Joey Potter není nikdo jiný než Katie Holmes. V seriálu bydlí u své sestry, protože maminku ztratila a její otec sedí ve vězení, to její představitelka měla podstatně veselejší dětství, a i v dospělosti válí. Má na kontě desítky rolí ve filmech i seriálech. Mihla se po boku Batmana, utíkala před zabijáky a pustila se i do scénáře a režie vlastního filmu. Žije v New Yorku se svojí dcerou Suri, kterou má se slavný hercem Tomem Cruisem. Ten se ale s dcerou na doporučení scientologické církve už dlouhé roky nestýká.

Jen Lindley v podání Michelle Williams je v seriálu zpočátku problémová teenagerka, která ale v průběhu seriálu projde razantní proměnou. V reálném životě je subtilní blondýnka jednou z nejvyhledávanějších hereček a za svoji práci získala několik nominací na filmová ocení jako je Oskar, Zlatý glóbus či BAFTA. Filmy Zkrocená hora, Můj týden s Marylin, Blue Valentine, Místo u moře… hovoří za vše. Role v seriálu Dawsonův svět pro ni nebyla zdaleka první. Od třinácti prošla mnoha jinými a možná i známějšími seriály jako jsou Krok za krokem, Kutil Tim nebo Pobřežní hlídka. Michelle je maminkou téměř plnoleté dcery Matildy, jejíž otec byl herec Heat Ledger. V současném vztahu se jí narodili ještě další dva synové.

6483206748763image.png
Foto: Shutterstock/lev radin, Michael Mattes, Featureflash Photo Agency, Alex Millauer

James Van Der Beek si zahrál správňáka Dawsona Leeryho a i po skončení seriálu s hraním pokračoval. Zahrál si v několika ne příliš zajímavých filmech a naopak v mnoha amerických seriálech. Daří se mi jako dabérovi, svůj hlas propůjčil hned několika animovaným postavám. Má za sebou jedno bezdětné manželství, ale ve druhém se mu narodilo již šest dětí. Stárnutí mu rozhodně sluší a vypadá velmi spokojeně.

Joshua Jackson měl za sebou také již několik filmových příležitostí ještě před začátkem teenage seriálu. Zahrál si hned třikrát hlavní roli v dětském komediálním filmu Šampioni (1, 2, 3). I po jeho skončení v roce 2003 v hraní pokračuje stejně jako kolegové. I on má na kontě mnoho filmů a seriálů. Nyní září v seriálovém dramatu Dr. Death, kde hraje hlavní roli doktora, který se kvůli své časté neschopnosti proměňuje ve vraha. V seriálu mu skvěle sekunduje Alec Baldwin. Kritici nešetří chválou a třeba to může být pro vás tip na seriál. I v osobním životě Joshuovi štěstěna přeje. V době natáčení seriálu randil s kolegyní Katie Holmes. Později se přes deset let objevoval po boku německé krásky Diany Kruger. Nyní je ženatý s britskou herečkou a modelkou Jodie Turner-Smith a má s ní dceru. 

Zdroj informací: ČSFD, Dawson's Creek Wikipedia, usmagazine, people

Reklama