Dovolená je zcela starostí mého muže. Máme to tak rozdělené. Já platím celoročně běžný provoz naší tříčlenné domácnosti, jídlo atd. (bydlíme v rodinném domku), manžel platí provoz auta (pohonné hmoty, opravy, apod.) a dovolené. Dvě větší každý rok plus několikadenní výlety různě po republice, o víkendech a jarních prázdninách. Mimo to spoříme na společný účet, ze kterého pak rozhodujeme a platíme větší nebo nečekané výdaje. Takhle to funguje u nás.

Na dovolenou většinou nejezdíme s cestovkou, nýbrž autem, po vlastní ose. Loni jsme byli 14 dní ve Francii a 10 dní v Maďarsku. Letos uvažujeme o Španělsku.

Takže mě dovolená finančně nestojí nic (to je ale relativní pojem, vždyť ji platíme z našich peněz - spíš se nemusím starat, kolik stojí), jedinou mojí starostí je všechno připravit a sbalit, na nic nezapomenout a zajistit péči o domek, zvířectvo a rostlinstvo na dobu, kdy jsme pryč. To je zase plně na mně, manžel nemá čas ani myšlenky se takovými drobnostmi zabývat. :-)

Milada


Pane jo, paní Milado,
to je ale hezky zařízené, to by se mi taky líbilo. Jen pochybuji, že někdy seženu manželku, která by to takhle hezky zařídila. :) V každém případě vám ale přeji, aby se vám letošní Španělsko vydařilo, je pořádný kus cesty!

Kam a za kolik jedete letos vy? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!