Jestli někoho sbalíte nebo budete sbalena, nechám stranou, i když nepopírám, že by to bylo dobré téma na článek. Ale nebudu fušovat kolegům do řemesla, zůstanu raději na svém písečku - v rubrice Styl a u prozaičtějšího balení kufrů.

Já bych to rozhodně nepodceňovala. Jen si vzpomeňte, jaký jste s sebou táhla loďák a kolik z jeho obsahu jste nepoužité táhla zpět. A kolikrát jste naopak lamentovala, že jste si zapomněla sbalit kraťasy, plavky nebo třeba boty do vody. Tomu je konec. Ale chce to systém.

Vezměte si tužku a papír a sepište, co všechno máte na dovolené v plánu. Podle toho se snadno zorientujete, co budete potřebovat. Netřeba zdůrazňovat, že jinak bude vypadat seznam, chystáte-li se na vysokohorský výšlap do Himalájí, a jinak plánujete-li cestu k moři.
Troufám si tvrdit, že těch druhých bude patrně většina, takže jdeme pakovat:

Nezapomeňte:

Volné kalhoty na den (třeba lněné nebo viskózové)
Šaty na denní nošení (pokud je vůbec nosíte)
Sukně nebo šortky (může být i obojí)
Teplejší svetr nebo mikinu (bude se určitě hodit)
Trička a tílka podle počtu dní (to je samo sebou)
Košile nebo halenka na knoflíky (má všestranné využití)
Večerní oblečení s kabelkou a sandálky na podpatku (to vše v případě, že hodláte chodit tančit, na nóbl večeře nebo tak...)
Pohodlné boty na obchůzku památek
Plážové žabky nebo boty do vody
Plážová taška
Plavky (nejlépe dvoje, co kdyby...)
Pareo
Klobouk či jakákoliv pokrývka hlavy, která vám sluší
Sluneční brýle
Doplňky
Spodní prádlo
Kosmetika, hygienické potřeby a nezbytné lékyDobrá rada
Chcete, aby vám to slušelo? Že se ptám.
Snažte se vybírat oblečení, které k sobě navzájem ladí a které můžete snadno kombinovat. Věřte, že tak ušetříte spoustu času, místa a starostí, co k čemu. Já to mám vyzkoušené s černobílou kombinací, ale vy si klidně zvolte barvy podle své obliby. 
Prostě základ v určité barvě a k tomu ladící doplňky.

A jsem u nich. Doplňky, jako jsou pásky, bižuterie, šátky, čelenky nezaberou v kufru moc místa a přitom vám dokonale zpestří dovolenkový šatník. Nebudeme mít tak pocit, že nosíme stále to samé.Pokud je to možné, vyhněte se extrémně mačkavým kouskům. Nechcete s sebou táhnout ještě žehličku a drahocenný čas trávit „píglováním".
Když už ale není zbytí, třeba u lněných věcí, vyplatí se proložit je papírem a dát navrch kufru.

Toaletní tašku s tělovými mléky, šampony a různými balzámy na vlasy zabalte pro jistotu do igelitového sáčku. Předejdete tak nepříjemným nehodám v podobě upatlaného a politého oblečení.

A na závěr důležité!
Pohodlné oblečení na cestu! (já si třeba beru tenčí slušivé tepláky)

Víte, v čem cestují celebrity? Podívejte se na fotky a tzv. airport style. Všechny mají jedno společné  nepostradatelné tmavé brýle.

Reklama