Přemýšlíte už o dovolené? Těšíte se, plánujete a vymýšlíte, kam se letos podívat? Možná je právě teď nejvyšší čas začít plánovat a právě s tím vám může pomoci vyhledávač Google.

 

Důvěřuj, ale prověřuj

 

Máte špatné zkušenosti se sliby cestovních kanceláří a raději byste si vše před zakoupením zájezdu ověřili? Nabízíme vám virtuální atlas, se kterým nejen že si prohlédnete, kam to vlastně jedete, ale zkontrolujete, zda je místo opravdu klidné, neleží náhodou těsně vedle letiště nebo oněch 100 metrů od moře neznamená nejdřív přejít rušnou dálnici. Onen virtuální atlas si můžete prohlížet v počítači a jmenuje se Google Earth. Prakticky všechny evropské metropole i dovolenkové destinace jsou vykresleny do podrobných detailů, a tak si můžete zkontrolovat okolí vybraného hotelu, ještě než tam pojedete. Obrázky většiny pobřeží jsou dostatečně ostré, abyste viděla, jak daleko je pláž a kde jsou silnice a přechody na nich. Většinou najdete i konkrétní hotel, jeho bazén, a zda je obklopen zelení, jak tvrdí v katalogu.

 

Jak na to Google Earth je k dispozici na internetu, a to zcela zdarma. Navštivte webovou adresu www.google.cz a v horní části klikněte na odkaz „další“. Hledejte modrou duhovou kuličku a odkaz na Earth. Klikněte a dostanete se přímo na české stránky Google Earth. V pravém horním rohu pak použijte zelené tlačítko Stáhnout Google Earth. Nyní je potřeba program nainstalovat, nechte se navádět instrukcemi na obrazovce. Pokud se podařilo, gratulujeme, výlet může začít!

 

Ach, ty cizí jazyky

Zoufáte si, že jste se neučili více cizích jazyků? Že kdybyste se místo učení slovíček nedívali na televizi, rozuměli byste teď stránce hotelu, která je shodou okolností pouze v italštině? Využijte Překladač Google, který umožňuje překlad z více než 40 do více než 40 jazyků.

Příklad  Přímo ve výsledcích vyhledávání je u linku v cizím jazyce možnost „Přeložit tuto stránku“Základní fráze

Také vás potěší, když se vaši kamarádi z ciziny naučí pár základních českých slovíček, když vás jedou navštívit? Chystáte se teď za nimi a rádi byste se také vytáhli? S Googlem to nebude problém.

 Cizí měna žádný problém

Dělá vám problém představit si, kolik vlastně stojí ty vaše vysněné boty, když znáte jejich cenu jen v eurech? Nechce se vám hledat aktuální kurz eura ku koruně?

Příklad Zadejte přímo ve vyhledávači například  „£10 v €“ nebo „£10 v eurech“ a „10 korun v dolarech“ atd. a zobrazí se vám aktuální přepočet.

 

 

Prozkoumejte okolí

Nechce se vám sedět na jednom místě, a když už vyrazíte za hranice, chcete si vybranou destinaci pořádně prohlédnou? Že neradi jezdíte na organizované výlety s masou turistů? Pomocí Map Google si můžete výlet naplánovat sami a prozkoumat všechna zajímavá místa, aniž byste byli závislí na skupině turistů.

Příklad: Zadejte www.mapy.google.cz  a pak už jen do vyhledávače napište požadované místo, např. Paříž, Francie.

 

Reklama