Před několika lety jsme se rozhodli jet na dovolenou do Chorvatska. Mamka našla nějakou výhodnou cenovou nabídku – do kempu, bez jídla. Plánovali jsme si pronajmout chatku. Kemp se jmenoval Fažana a nacházel se kousek od města Puly. Na www.stránkách neměli jedinou fotku chatek ani sociálního zařízení. Jen pohled na moře. Ale i ten byl focený asi někde úplně jinde. Nakonec jsme se rozhodli, že pojedeme.


Jeli jsme já, můj přítel a moji rodiče. Jelikož jsem byla ještě na vysoké škole, neměla jsem dost peněz, abych si zaplatila dovolenou, volila jsem možnost jet s našima. Můj přítel z toho nebyl zrovna nadšený, ale kvůli mně jel. Už během cesty jsem se stihla s mamkou pohádat. A do příjezdu do kempu jsme spolu nemluvily. Takže super začátek.

Když jsme navečer přijeli do kempu  - unaveni po cestě, těšili jsme se na sprchu a odpočinek.

Když jsme vjížděli do kempu, nevypadal na první pohled nic moc. Další šok přišel později, když jsme asi po hodině našli nalitého delegáta, který nás měl ubytovat. V chatkách to smrdělo zatuchlinou, ložnice byly sice dvě – ale oddělené hadrem/tedy závěsem, jak to delegát nazýval/, všechno tam vrzalo a rozpadalo se. Když jsem překonala první šok, vyrazila jsem hledat toalety. Sociální zařízení formou tureckých záchodů /nevěřila bych, že se s nimi můžu v takové zemi potkat/.Dveře nešly zamknout, protože zamykací páčka byla rozbitá, a umíte si představit, jak musel vypadat posed na tureckém záchodě, když jsem si musela jednou rukou držet dveře…..no comment!
Chlapi odmítli chodit na tyto záchody úplně, protože se tam prý ještě přetahovali s uklízečkou, a řekli, že budou chodit raději do lesa.  Koupelnu raději nekomentuji!! Chtělo se mi z toho brečet a nejraději bych jela domů. To rozhodně nebyl příjemný kemp, který nám cestovka slibovala, a když jsme do té cestovky volali a chtěli jiné ubytování, že tohle jsme si neobjednali, že ty podmínky v kempu zdaleka nesplňují hygienický standard, bylo nám řečeno, co jste si objednali, to máte.

Už jsme chtěli jet domů, když kamarádi, kteří tam byli v druhé chatce s námi, se vydali obhlédnout okolní kempy a přišli s tím, že kousek dál je krásný kemp s perfektní pláží. A že to přece nevzdáme a neodjedeme.  Takže jsme celý den trávili ve vedlejším kempu, osprchovali se tam, nejedli se tam a noc trávili v našem kempu.

 

Od té doby, kdykoliv se rozhoduji kam na dovolenou, pečlivě zvažuji ubytování a už nikdy bych nejela na místo, které bych neviděla předtím alespoň na fotkách.

 

Jana


Milá Jano,
klasický zajíc v pytli.
Ale pár čtenářek už mě přesvědčilo, že i neorganizovaná cesta může mít něco do sebe.
Nakonec, kdyby to bylo všechno úplně perfektní, tak byste nám asi nenapsala, a to by byla škoda.
Reklama