Přemýšlíte nad tím, kam v létě vyrazíte na dovolenou? Pokud ano, stačí se podívat na nabídky současných cestovních kanceláří. Z nich bude více než jasné, že lze bez potíží procestovat celý svět. Ne vždy ale máme finance, nebo je naším zájmem letět na druhý konec světa. Pokud máte raději destinace spojené s kratší dobou cesty, je určitě dobrou volbou podívat se do těch evropských. A jak? Letadlem, autobusem, nebo nejlépe vlastním autem.

Na cestě máte vše ve vlastních rukou

Je jenom na vás, jakou trasu zvolíte, kdy a kde budete zastavovat, nebo zda se odkloníte, kvůli zajímavému místu nebo památce. To je rozhodně hlavní pozitivum cesty vlastním autem. Pokud je něco, čeho se lidé obávají, potom je to hlavně otázka, zda cestu zvládnou. Pokud jede ve voze více řidičů, je ideální, aby se pravidelně střídali. A pokud má v plánu jet i méně zkušený řidič nebo řidička, je rada také jednoduchá. Přihlaste se do autoškoly, a to na kondiční jízdy. Díky nim absolvujete několik jízd s instruktorem, který vás upozorní na případné chyby, doporučí jak správně jezdit a vy tak získáte opět potřebné jistoty.

tipy

V cílové destinaci už za pár hodin

Druhou výhodou vozu, a to hlavně v porovnání s autobusem, ale někdy i letadlem je to, že můžete být v cílové destinaci i za pár hodin. Nejenom, že vlastní auto jede mnohem rychleji, než autobus. V případě letadla mu hraje do karet to, že když si spočítáte cestu na letiště, dvouhodinové čekání na odbavení, let, přistání a pasovou kontrolu, a následně ještě transfer, můžete už být vlastním vozem v cíli.

tipy

Hlavně samozřejmě záleží na tom, jakou cílovou destinaci si zvolíte. Pokud jsou dvě dominující, potom jde o Itálii, stejně jako nezklame ani lákavá dovolená Chorvatsko last minute. V prvním případě určitě dominuje takzvaná Palmová nebo Benátská riviéra. V tom druhém nic nezkazíte, pokud vyrazíte na ostrovy, jako jsou:

  • Brač
  • Krk
  • Korčula
  • Hvar

Žádné vážení zavazadel

Máte vůz v karosářské verzi kombi, a to nejlépe jeden z těch, které patří mezi největší na trhu? Potom máte vyhráno. Nejenom, že se vám do automobilu vejdou veškerá zavazadla, ale nemusíte hledět ani na to, jak těžké vaše zavazadlo je. V případě cesty autobusem totiž bývá limit velikostní, u letadel zase hmotnostní. Ve vlastním autě vás nikdo neomezuje a tak si můžete zabalit stylová trička s potiskem, oblíbené letní šaty, stejně jako různé páry bot. Zapomínat byste však neměla ani na řadu praktických věcí, bez kterých se žádná dovolená neobejde.

tipy

Pokud se podíváme na několik hlavních, je to třeba opalovací krém, základní léky, stejně jako by to měly být klasické hygienické potřeby, nebo věci denní potřeby. Co už se dnes téměř nevozí, to je jídlo. Proč? Jelikož s dovolenou souvisí i možnost ochutnat tamní speciality. Zvláště v Chorvatsku a Itálii gastronomie nezklame.

Reklama