Jezera Fuschlsee a Hintersee

64a3ecfc75ff5obrazek.png
Foto: Jezero Mondsee. Shutterstock

Tyrkysově zbarvené jezero Fuschlsee a mechově zelené jezero Hintersee jsou středobodem této rekreační oblasti, kterou tvoří šest středisek: Fuschl am See, Faistenau, Koppl, Hintersee, Ebenau a Hof bei Salzburg. Nachází se jen několik kilometrů od Salcburku a je současně vstupní branou do světoznámé okouzlující krajiny Solné komory.  Region nabízí bohatý program pro aktivní letní dovolenou: od náročných horských túr přes pohodlné procházky kolem jezer, bohatou síť cyklostezek všech stupňů náročnosti, vodní sporty na jezerech a jedenáct dokonalých golfových hřišť.

V červnu jsme měli v redakci možnost přesvědčit se, jak je tato oblast krásná a co všechno se tady dá zažít. Díky naší zkušenosti vám ji moc rádi doporučíme! Jezero Fuschlsee, je to opravdu nádherné. Můžete ho objevovat ze břehu, ale také z paluby výletní loďky nebo z paddleboardu, který si tady můžete vypůjčit. Na břehu jezera si můžete odpočinou v místní rybárně a ochutnat, jaké pochotky pro vás připravili z čerstvě nachytaných ryb. Ještě ráda zmíním blízké jezero Mondsee, které je také krásné, vede kolem něj cyklostezka, kterou jsme se rozhodli při našem výletě vyzkoušet.

64a3ed1ce9b89blobid0.png
Foto: Jezero Fuschlsee. Shutterstock

Vyzkoušeno - Arabela Jagdhof Resort! Pokud se tady ubytujete, užijete si dokonalou péči a relax. Pokud jste milovníky golfu, pak si tady i zahrajete na 9 jamkovém hřišti.

Na břehu jezera Fuschlse se nachází prázdninový resort Jagdhof Arabella. Resort se skládá ze tří objektů: historického loveckého zámečku s restaurací, barem a pokoji, hlavní budovy Gutshaus s recepcí, obchůdkem s regionálními produkty, sály pro pořádání eventů a pokoji a budovy Hüttererhaus, ve které se nachází wellness a fitness centrum.

V bezprostřední blízkosti přímo na břehu jezer stojí dnes památkově chráněný zámek Fuschl. Jeho historie sahá až do patnáctého století, kdy zde arcibiskup Sigmund I. nechal na poloostrůvku postavit lovecký zámeček, aby upevnil své nároky na moc a lovecká práva. O 500 let později se residence stala kulisou pro hvězdný film o císařovně Sissi, kterou ztvárnila mladá Romy Schneider. Dodnes ji připomíná luxusní Sissi-Suita s kouzelným výhledem na jezero a malé Sissi Museum.

64a3ed673579fobrazek.png
Foto: Peak Motion Film

V šedesátých letech získal zámecký hotel bavorský „salzbaron“ Carl Adolf Vogel (zvaný Adi), který se oženil s herečkou Winnie Markus a postupně zde vybudovali prvotřídní resort. Patřili rovněž mezi nejznámější manželské páry v době německého hospodářského zázraku, což slávě hotelu samozřejmě nevídaně prospělo. Jetset Society, herci a mezinárodní státníci začali Fuschl am See vyhledávat: sovětský prezident Nikita Chruščov, egyptský prezident Anwar as-Sadat i americký prezident Gerald Ford se během státních návštěv zařadili mezi prominentní hosty hotelu Schloss Fuschl. Díky nákladným PR akcím si užíval resort světovou slávu a hostil umělce jako Ava Gardner, Clark Gable, Oskar Kokoschka, stejně jako evropskou vysokou šlechtu.

64a3edd6722dfblobid0.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Hotelový areál byl stále rozšířován a modernizován.  Pod zámkem přibylo i devítijamkové golfové hřiště, jehož ideální hostitelkou byla zpočátku právě manželka Adi Vogla Winnie Markus. Z loveckého zámečku se stal druhý hotel Jagdhof, který byl postupně rozšířen o příjemné wellness centrum. V květnu 2016 zazářila rybářská restaurace Fischerei u malého jezerního přístavu v nové kráse, kde si pochutnáte na rybách, které si tu sami můžete chytit.

Pohádková gastronomie – vyzkoušeno, je výborná!
V restauraci pro gurmety FUXBAU, která byla vyznamenána třemi čepicemi podle Gault & Millaua, kouzlí šéfkuchař Johannes Fuchs své lokální a francouzské speciality. Na rybách si hosté nejlépe pochutnají v přístavní restauraci Fischerei a hotelová restaurace CERVUS nabízí vedle čerstvých ryb z jezera tradiční rakouskou kuchyni. Pro dokonalé zakončení večera je připraven "HALALI Bar". Přesvědčí vás neobvyklým výběrem nápojů a středomořských pokrmů. A všude doprovází gastronomické zážitky nádherná kulisa hor s jezerem.

64a3edd3ec580obrazek.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Wellness a fitness centrum
Hotelový wellness areál v objektu Hüttererhaus nabízí 15 metrů dlouhý vnitřní bazén, bazénky pro knajpování, sauny, parní lázeň a prostornou venkovní rekreační louku s lehátky. Fitness centrum rovněž nechybí.

64a3ee585f72dobrazek.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Hotel má skvěle vybavené wellness centrum, které se nachází na ploše 800 m2. Co vás tady čeká? 

 • Bazén s integrovanými vířivými lehátky
 • Kneipp a brouzdaliště
 • Útulná relaxační místnost s osvětlenou solnou kamennou stěnou
 • Infračervená tepelná kabina
 • Finská sauna
 • Slaná parní lázeň
 • Solárium
 • 3 léčebné místnosti
 • Velký trávník na opalování
 • 24hodinové fitness centrum s nejmodernějším vybavením
 • Technogym zařízení

Jestliže jste milovníky golfu, pak tady budete jako v ráji. Hotel je součástí golfového hřiště, takže tady můžete rovnou začít svou hru, nemusíte se nikam přesouvat. Golfových hřišť je v okolí 11, všechna jsou posazena do krásné zvlněné krajiny.

Golfový a country klub Schloss Fuschl nabízí milovníkům golfu:

 • 9-ti jamkové golfové hřiště
 • Golfový driving range

64a3ee09a7a03obrazek.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Jaké aktivity si můžete v této lokalitě užít?
Region nabízí bohatý program pro aktivní letní dovolenou: od náročných horských túr přes pohodlné procházky kolem jezer, bohatou síť cyklostezek všech stupňů náročnosti, vodní sporty na jezerech a jedenáct dokonalých golfových hřišť. 

Stoprocentní relax u jezera Fuschlsee 
Jezero Fuschlsee, proslulé svou krásnou polohou mezi horskými velikány,  je dlouhé čtyři kilometry a takřka 70 metrů hluboké. Jeho průzračná vod má kvalitu pitné vody. Jeho břehy nejsou příliš zastavěné, motorové čluny zakázané a všude kouzelná zákoutí, kde lze nerušeně odpočívat. 

Blízky Salzburg
Rozhodně se můžete jet podívat do blízkého Salcburku, rodiště Mozarta, který je jen 20 km daleko. Kulturní exkurze je velmi poučná a zajímavá.

Co se týká sportovních aktivit, je tady rozhodně co dělat po celý rok. Všechna roční období jsou nádherná a příroda zde nabízí spoustu vyžití.

64a3ee4fa8471blobid0.png
Foto: Peak Motion Films

Jezero Fuschlsee je nádherné!
Nabízí aktivity pro všechny, kdo mají rádi vodní sporty, ale i rekreační aktivity jako je plavání, jízda na paddleboardu (můžete si ho vypůjčit), chytání ryb, projížďky loďkou nebo jen relax na písečné nebo oblázkové pláži. Voda má krásnou modrou barvu a je úžasně čistá.

Kolem jezera vede moc pěkná pěší stezka, která má 11 km. Je to hezká procházka nebo pokud máte rádi běh, můžete si tady udělat pohodovou trasu pro své běhání. My jsme to vyzkoušeli a výhledy na jezero jsou přímo lákavé.

Okolí jezera samozřejmě láká k projížďkám na kole, na mapě zjistíte, jaká cyklostezka vám vyhovuje a kam až se chcete vydat. Musíme síť cyklostezek pochválit, je to velmi dobře značené a bezpečné. Většina cyklostezek vede přírodou a po silnici pro auta vede jen pokud je to nutné.

Horská turistika
Fuschlsee je perfektním místem pro milovníky pěší turistiky. Kolem jezera se nachází několik tras, které se různí délkou a náročností. Procházky mohou být kratší, od 2 km až po 8 km, ale také náročnější pro ty, kteří si chtějí užít pořádné výšlapy. Salbursko je hornatá krajina, takže přímo láká k horské turistice. Můžete se rozhodnout, zda zdolat horské vrcholy nebo se jen projít méně náročnou stezkou, kde se budete kochat rozkvetlými loukami, kde se pasou krávy a koně, horskými štíty, které jsou zde většinou zalesněné. Pro odpočinek se můžete zastavit na nějaké horské chatě a dát si limonádu, kávu či něco ostřejšího, také ochutnat místní rakouské speciality, které opravdu stojí za to.

V zimě samozřejmě místní lokalita láká na procházky zasněženou krajinou, kdy můžete využít sněžnice nebo jen klasické hole Nordic walking, pokud milujete výlety na běžkách určitě si najdete terény a stopy, které vám budou vyhovovat.

64a3ee85c6358obrazek.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Kontakt:

ARABELLA JAGDHOF RESORT AM FUSCHLSEE
Schloss-Straße 1
5322 Hof bei Salzburg
Rakousko
Telefon 0043-6229 23720
www.arabella-jagdhof.com  

Velkou výhodou je, že prázdninový resort Jagdhof Arabella není daleko z ČR. Jestli jsme se, pět hodin s menšími zastávkami, je to kolem 400 km z Prahy.

Reklama