Byli jste někdy v Polsku u moře? Pokud ne, nechcete vyzkoušet jeho krásy? Polsko je blízkou destinací – pojedete na sever 400-600 kilometrů a dojedete na nádherné pobřeží. Pláže s bílým pískem mají šířku stovky metrů a nejsou přecpané slunečníky. Lemují je borové lesy, které dotvářejí krásnou atmosféru baltského pobřeží. Pokud milujete památky a architektonické skvosty jistě oceníte přímořské stavby připomínající skandinávské vesničky, kde nechybí cihlové, zejména gotické kostely a pobřežní staré majáky.

Polsko má své kouzlo. I když je moře v létě vyhřáté maximálně na 25 stupňů a je spíše studenější, rozhodně je to dobrá lokality pro ty, kteří nemají rádi velká vedra, jaká panují například v Řecku nebo v Turecku. Svěží větřík, slunečné počasí a krásně bílá pláž… to je obrázek prázdnin v Polsku u moře.

Polsko

Co se týká cen, jsou pro nás v Polsku velmi příznivé. I když polská kuchyně není tak známá, u moře v přímořských restauracích převládá velká nabídka ryb a mořských plodů. Navíc lidé jsou velmi přátelští a milí.

Kde se ubytovat a užít si ten správný relax?

Rádi bychom vás seznámili s několika nabídkami hotelů, které můžete zakoupit u cestovní kanceláře ITS BILLA TRAVEL, se kterou spolupracujeme.

Kam se můžete vydat? Zde jsou naše tipy:

Swinousjiece

Město ležící v severozápadním cípu Polska při hranici s Německem může nabídnout krásné dlouhé mírně se svažující písčité pláže a azurově modré moře. Až Vás omrzí lenošení na pláži, můžete se vydat do 170 let starého lázeňského parku. Samotné město se celkově rozprostírá na 44 ostrovech. Na jednom z nich Karsiboru můžete navštívit ptačí rezervaci mezinárodního významu. Krásný výhled na celé město a okolí si můžete vychutnat z historického majáku, který je se svými 68 metry nejvyšší na polském pobřeží.

Tipy na ubytování s bohatou Wellness nabídkou:

Hotel Interferie Medical Spa ****

POlsko

4 noci s polopenzí:

od 5.720 Kč na osobu

Hotel Polaris ***

POlsko

4 noci s polopenzí:

od 5.000 Kč na osobu

Kolobrzeg

Největším lázeňským střediskem polského pobřeží je město Kolobrzeg. Díky léčivému bahnu a solným roztokům patří mezi nejvyhledávanější lázeňská letoviska. Navíc zde naleznete nádherné 12 km dlouhé pláže, cenné historické památky, rozsáhlé plochy zeleně a svěží vzduch. Během roku se zde pořádá řada kulturních společenských akcí jako např. populární Solný trh nebo folklórní setkání Interfolk. Ze zdejšího přístavu se můžete vydat lodí na švédský ostrov Bornholm nebo na německou Rujánu.

Tipy na ubytování s bohatou Wellness nabídkou:

Hotel Diva Spa ****

POlsko

4 noci s polopenzí:

od 3.180 Kč na osobu

Hotel Solny Resort & Spa ***

POlsko

4 noci s polopenzí:

od 2.610 Kč na osobu

Miedzyzdroje

Perlou Baltu je lázeňské městečko Miedzyzdroje známé též svými salinami a bahenními lázněmi. Milovníci přírody si nemohou nechat ujít návštěvu Národního parku Wolin, kde mohou spatřit vzácného orla mořského či stádo polských bizonů. Asi největší atraktivitou je překrásná pláž s vysokými útesy. V červenci se v Mezyzdrojích pravidelně koná polský filmový festival. Zajímavostí je též 300 metrů dlouhé pobřežní molo, které bylo vybudováno v roce 2005. K návštěvě lákají také přírodně historické muzeum nebo muzeum voskových figurín.

Tipy na ubytování s bohatou Wellness nabídkou:

Hotel Vestina ***

POlsko

4 noci s polopenzí:

od 2.430 Kč na osobu

Amber Baltic ****

POlsko

4 noci s polopenzí:

3.600 Kč na osobu

Polsko nenabízí jen nepřeberné množství lázeňských středisek s bohatou Wellness nabídkou. Netradiční dovolenou můžete prožít třeba na zámku. Pokud toužíte po romantickém zážitku v typicky pohádkovém prostředí, v okolí hlubokých lesů a překrásných jezer, vyzkoušejte ubytování na zámku Podewils. Ubytování v elegantně řešených pokojích, restaurace s překrásným výhledem na jezero a okolí s nedotčenou přírodou – to je ta pravá atmosféra pro relaxaci.

Zámecký hotel Podewils ***

POlsko

 4 noci s polopenzí:

od 2.565 Kč na osobu

Další nabídky můžete nalézt též na webových stránkách cestovní kanceláře ITS BILLA TRAVEL, kde je možné si pobyt i zarezervovat. S objednávkou pobytu Vám též rády pomohou vyškolené operátorky na bezplatné lince 800 220 800, která je v provozu každý všední den od 8:00 do 20:00 anebo o víkendu od 10:00 do 18:00.

Reklama