Z cestování se zvířaty mám poměrně bohaté zážitky. Nejvíc z doby, kdy jsem v autě vozila přepravku s morčetem, klec s králíkem a ještě k tomu psa. Když se vám do toho porouchá auto, je to situace na mrtvici

králíkJedna taková příhoda z doby, kdy měly moje děti plno zvířátek a my je tahali s sebou, se docela hodí k dnešnímu tématu. I když se neodehrála v létě

Vždycky, když jsme se přemisťovali na chalupu, museli se sousedi bavit. Kromě běžných zavazadel jsme s sebou brali velkou klec s králíkem, plastovou přepravku s morčetem a psa. Museli si klepat na čelo, ale nám to nečinilo žádné potíže. Přece nebudeme nikoho otravovat, aby nám chodil zvířectvo krmit. A tak putovalo vždy s námi.

Jednou jsme se takhle vypravili na zimní prázdniny. Hustě sněžilo, na dálnici se stala havárka a my popojížděli krokem. Po čase přestalo auto topit. Už to byl dost nepříjemný zážitek, který měl ale své vyvrcholení asi deset kilometrů před cílem. Auto netopilo a k tomu začalo „vařit“.

Tma jak v ranci, auto plné promrzlých dětí a zvířat a pomoc nikde. Zastavila jsem a přemýšlela, kde vezmu vodu, abych ji dolila do chladiče. Záchrana byla na blízku. Vedle silnice tekl potůček, ale jako na potvoru jsem neměla žádnou nádobu.

Jedině králičí napáječku. Naplnila jsem ji tedy vodou z potoka a dojela k nejbližší pumpě, kde nás ochotná „pumpařka“ nechala ohřát a dala mi kanystr plný vody, abych nás dopravila na chalupu.

Dorazili jsme v pořádku, ale nebýt králičí napáječky, tak nevím, nevím.

Co vy a dovolená se zvířaty, milé ženy-in?

  • Cestujete s nimi, nebo si radši seženete hlídání?
  • Jak zabezpečujete psa nebo kočku v autě? Cestovala jste s nimi někdy vlakem, nebo autobusem? S jakými zkušenostmi?
  • „Dovolenkujete“ raději bez nich? Už jste někdy využila služeb psích hotelů? Byla jste spokojená? Doporučila byste je, nebo před nimi spíš varovala?
  • A co třeba s rybičkami, hadem, nebo pavouky? Máte někoho, kdo se o ně po čas vaší dovolené postará, nebo prostě nikam nejedete?
  • Samostatnou kapitolou budou domácí zvířata, která chováte pro užitek. Ani ta přece nemůžete ponechat svému osudu. Někdo je musí krmit, napájet, a občas na ně dohlédnout? Máte k tomuto účelu spolehlivou osobu, která vás zastoupí, nebo se kvůli zvířectvu dovolené zříkáte? I vaše názory, příhody a rady uvítáme
  • Aby ženy, které zvířata nevlastní, nezůstávaly stranou, můžou se nám svěřit s tím, jestli jim nějaké zvíře dovolenou zkazilo, nebo naopak zpestřilo.
  • Přivezly jste si dokonce nějaké zvíře domů? Máte nějakou veselou příhodu se zvířetem, či zvířaty na dovolené?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy? Záměrně jsem vybrala „neutrální“ dárek, který by mohl uspokojit každou z vás. Domácí bylinář od nakladatelství IKAR

kniha

 

Reklama