Dovolená s malými dětmi ne vždycky vychází podle plánů. Navztekané děti, neochotný personál nebo nevyhovující vybavení dokážou letní dovolenou změnit v očistec. Potřebám a přáním rodičů malých dětí ale v poslední době stále častěji vycházejí vstříc české hotely. Přibývá totiž těch s certifikací Baby friendly. S dětskými hosty v nich počítají a rodičům, kromě jiných služeb, nabízejí třeba pohlídání malých neposedů.

OREA HOTELS

Hoteliéři se snaží. Dnes už není problém půjčit si i dětská kola a vyrazit do okolí.

Ještě před několika lety bylo téměř nemyslitelné, aby dovolenou s rodiči v hotelu trávilo i malé dítě. Na pokojích chyběly dětské postýlky, dětské menu v restauraci bylo spíše výjimkou a personál v tom lepším případě malé hotelové hosty jen okatě přehlížel.

Malé děti nejsou problém!

Dnes už je situace naštěstí diametrálně odlišná. I v Česku přibývají hotely s certifikací Baby friendly, tedy hotely „přátelské k rodinám s malými dětmi“. „Aby hotel certifikát získal, musí splňovat jasně dané podmínky. Ty se týkají jak ubytování, tak třeba stravy a doprovodných služeb,“ vysvětluje manažer jednoho z krkonošských hotelů, který tuto certifikaci získal.

A co tedy patří k základním podmínkám, které musí hotel žádající o certifikát splňovat? V hotelu třeba musí být plně vybavený dětský koutek s animačním programem. V ideálním případě by jeho personál měl za úplatu dítko i pohlídat. Což ocení třeba návštěvníci hotelů v Krkonoších. Vždyť výstup na Sněžku, nebo k pramenu Labe je náročný sám o sobě a s malým, odmlouvajícím a unaveným dítětem se rychle promění v pekelný zážitek.

OREA HOTELS

Vybavený dětský koutek je v „baby friendly“ hotelech samozřejmostí.

Do restaurace s vlastním jídlem?

Jasně daná pravidla se dotýkají i hotelové restaurace. Jen těžko budete své malé dítě krmit krvavým steakem, i když je sebelepší. V „baby friendly“ hotelech je pro ty nejmenší k dispozici dětská výživa. Personál nemá problém ani s tím ohřát dítěti přinesené vlastní jídlo, což bylo dřív absolutně nemyslitelné.

Co patří do standardu v hotelech s Baby friendly certifikací?

Hotel, který se chce prezentovat jako „Baby friendly“ musí splňovat určitá pravidla týkající se vybavení, stravování a doprovodných služeb. Co do nich tedy patří?

  • vybavený dětský koutek s animačním programem
  • hlídání dětí za úplatu
  • základní dětská hygiena dostupná na recepci
  • možnost zapůjčení elektronické chůvičky, nočníku, deskových her a dětských DVD
  • restaurace, kde vám ohřejí jídlo, nabídnou pro potomka dětskou výživu nebo dětské menu
  • dětské postýlky, židle, podsedáky

 

OREA HOTELS

Vysočina, Krkonoše, Šumava - tady všude vám pomohou užít si dovolenou s malými dětmi.

Odrostlejší děti si mohou vybrat některé ze speciálních dětských menu. „Standardem jsou samozřejmě i dětské příbory, sedačky, popřípadě podsedáky,“ vyjmenovává další zdánlivé drobnosti, které ale ve výsledku rodičům hodně pomohou, hoteliér.

Baby friendly hotelů přibývá

Hotelů s certifikací „baby friendly“ je po Česku už poměrně dost. Najdete je na Vysočině, v Mariánských Lázních, v jižních Čechách, na jižní Moravě, v Brně, ale i v horských oblastech - na Šumavě a v Krkonoších. A přibývají další. Hoteliéři dnes už dobře vědí, že nabídnout jen „klasický“ nocleh, nestačí. To, zda se ten který hotel hlásí k certifikaci „Baby friendly“, najdete obvykle na internetu.

OREA HOTELS

Není problém, aby vám dítě za úplatu pohlídala speciální hotelová služba.

Navíc tyto hotely dnes nenabízejí jen služby primárně cílené na spokojenost dětí, ale jejich součástí jsou často i hotelová wellness a spa centra, kam mohou za relaxem večer vyrazit i rodiče. Po příjemné masáži, pobytu ve whirlpoolu, sauně nebo voňavém zábalu, si mohou dopřát třeba i večeři při svíčkách a spánek svého dítěte přitom kontrolovat za pomoci elektronické chůvičky, kterou jim na recepci také zapůjčí.

Utahejte děti v lanovém centru!

V rámci nejrůznějších balíčků bývají navíc tyto služby přibaleny k rodinné dovolené zdarma nebo s výraznou slevou. Na děti potom čeká hned po příjezdu překvapení na pokoji. Akčnější rodiče s odrostlejšími dětmi mohou zase sáhnout po balíčku, ke kterému jsou jako bonus přidané vstupy do lanového centra nebo jízdy na slalomových kárách - jak pro ně, tak pro jejich děti. Ideální příležitost k tomu děti utahat tak, aby večer usnuly, jen lehnou do peřin.

Součástí hotelů často bývají i bazény, hřiště na minigolf, na tenis, nebo půjčovny horských kol, včetně těch dětských, a holí na nordic walking. O aktivní vyžití tedy není nouze. A když počasí nepřeje, můžou rodiče využít dalších služeb - na recepci bývají zdarma k zapůjčení deskové hry nebo dětská DVD s pohádkami.

OREA HOTELS

Poznávejte s celou rodinou krásy Česka!

V českých hotelech se tedy pro rodiny s malými dětmi blýská na lepší časy. Dovolená tady už neznamená několik dní stresu z nepříjemného personálu a pro dítě nevyhovujícího vybavení a služeb. Naopak - užijí si ji všichni. A bez kompromisů.


Kam s dětmi na dovolenou? Zde jsou tipy na kvalitní „Baby friendly“ hotely

OREA Hotel Horal

Čtyřhvězdičkový hotel postavený v nadmořské výšce 990 m nad mořem se nachází na úpatí Kozích hřbetů v části Špindlerova Mlýna zvané Svatý Petr. Je možné zakoupit speciální balíček s programem pro rodiny s dětmi „Kdo si hraje, nezlobí“, který nabízí například minigolf každý den v ceně nebo dětský koutek zdarma. Jeho poloha je ideální pro výlety za krásou Krkonoš. Zároveň také leží jen 1,5 km od centra Špindlerova Mlýna.

OREA Hotel Devět Skal

Hotel umístěný v populární rekreační oblasti u Nového Města na Moravě. Těsně sousedí s Milovským rybníkem, který proslul zejména díky svým ideálním podmínkám pro koupání a rybolov. V okolí hotelu je mnoho turistických stezek a cyklotras. Hotel nabízí speciální balíček „Poklad bukanýra Milovouse“ a organizuje pro děti speciální prázdninový program plný pohádkových postav, kouzel a pirátských bitev.

OREA Hotel Monty

OREA Hotel Monty nabízí dovolenou strávenou v čtyřhvězdičkovém luxusu. Romantickou krásu Mariánských Lázní můžete střídat s procházkami v chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa. Hotel se nachází v místě, které bylo známo jako Vyhlídka přátelství. Přijel ho obdivovat i řecký král Otta, na jehož počest tu pak byl vybudován pavilon. O pár let později tu byla slavnostně otevřena známá kavárna Egerländer. Od pohádkového centra Mariánských lázní je hotel vzdálen pouhých 500 metrů. Přijeďte si užít „Letní prázdniny“ s celou rodinou do našeho hotelu v Mariánských Lázních.


OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky Baby friendly hotelů:

OREA HOTELSOREA Hotel Horal

Využijte tuto nabídku pro dovolenou s dětmi ve Špindlerově Mlýně - nejpopulárnějším středisku Krkonoš. I hotel Horal je zařazen do programu Baby friendly.

OREA HOTELSOREA Hotel Devět Skal

Připravili jsme pro vás senzační pobyt s bohatým programem pro rodiny s dětmi v hotelu, který se nachází v samém srdci Vysočiny.

OREA HOTELSOREA Hotel Monty

Přijeďte si užít letní prázdniny s celou rodinou do západočeského lázeňského trojúhelníku v našem hotelu v Mariánských Lázních.

Autor: Lucie Štěrbová & OREA HOTELS

Reklama