Napadl první sníh, po hřejivém sluníčku ani památky. Čeká nás pět měsíců zimy, chladných dnů, večerní tmy… jsou ale místa, která jsou prosluněná celý rok.

Golf

Pokud máte sportovního ducha a hrajete golf, máme pro vás skvělý tip na dovolenou tam, kde slunce pálí celý rok! A´t už jste začátečníci či pokročilí, přijdete si určitě na své a vaše dovolená tak dostane další aktivní rozměr!

Oslovili jsme paní Drahomíru Vondrovou z cestovní kanceláře Canaria Travel, aby nám odpověděla na několik otázek:

Jsou Kanárské ostrovy dobrým tipem na dovolenou pro ty, kteří hrají rádi golf?
Jistě, především v tomto zimním období, tedy od října do března/dubna, kdy klimatické podmínky nedovolí hráčům užívat místní hřiště

Který ostrov byste klientům, hráčům golfu mohla doporučit?
Golfová hřiště se nachází na 5 ostrovech ze 7, nicméně nejkvalitnější a největší výběr je na ostrovech Tenerife a Gran Canaria. 

Je na Kanárech nějaké hřiště, které patří mezi nejzajímavější v Evropě a proč?
Kanárská hřiště nemají v Evropě konkurenci! Golfové hřiště Abama Golf & Spa Resort na Tenerife se řadí mezi jedno z nejlepších evropských hřišť! Toto 18 jamkové hřiště, par 72, má více než 6 271 metrů a vyniká různými terény s 22 jezírky, různě propojenými, bunkery s bílým pískem a 25 000 palmami. Hráčům se naskýtají překrásné výhledy na Atlantik a sousední ostrov La Gomera. Abama bylo dějištěm mnoha mezinárodních šampionátů. Navíc součástí  areálu je luxusní pětihvězdičkový hotel Abama, který nabízí to nejlepší zázemí pro golfisty a nejen pro ně.

Pokud někdo začíná s golfem, máte tip i pro něj?
Pro začátečníky doporučuji využít nabídku golfových škol, které na ostrovech jsou. De facto všechna kanárská hřiště lekce nabízejí.

Golf

Přijdou si na své i partneři, kteří golf nehrají, co byste jim doporučila?
Většina našich klientů bere s sebou partnery – nehráče, ty mohou využít služeb většiny hotelů jako wellness&spa, masáže, navštívit nákupní a zábavní centra či vyrazit na výlet po ostrově, ať už organizovaný s delegátem, tak půjčeným vozem. Pro děti je pak nezapomenutelným zážitkem návštěva Loro Parque či Siam Parque na ostrově Tenerife nebo Palmitos Parque na Gran Canaria apod.

Které hotely a hřiště patří mezi nejoblíbenější?
Samozřejmě záleží na náročnosti golfových klientů a jejich doprovodu, nicméně nejvíce vyhledávaným hotelem je Lopesan Costa Meloneras na ostrově Gran Canaria. Dream hotel Gran Tacande je oblíbeným na ostrově Tenerife, popř. hotel Aguamarina Golf, který se nachází přímo u 2 tenerifských hřišť a je cenově zajímavější.

Naše doporučení: Pro organizaci dovolené s golfem využijte služeb cestovní kanceláře Canaria Travel www.canariatravel.cz


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049.

Reklama