Nejjednodušší samozřejmě je požádat někoho známého, kdo bydlí blízko vás, aby kočičce dával krmení a vodu a také čistil její toaletu. Tady je důležité rozlišit péči o kočky čistě domácí a ty, které se pohybují i venku. Ty, co se mohou toulat po cizích zahradách, snášejí obvykle odloučení lépe, díky společnosti své kočičí komunity, jen mohou trochu “zdivočet”. A pokud nejsou vykastrované, tak vás po dovolené přivítají možná i s překvapením. Domácím kočkám může chybět společnost, proto kromě krmení by je měl někdo občas i podrbat za ušima.   A hodí se samozřejmě i nějaká odměna nad rámec obvyklého krmiva, že tu samotu tak dobře snášejí. Potěší je určitě masové kapsičky Brit Care Cat Pouch in Gravy.

Clipboard01.jpg

Chůva pro kočku? Proč ne?

Pokud k vám někdo jen dochází je nutné zabezpečit všechny otvory, aby kočka nevypadla, a to i v přízemí. Na nebezpečí, které hrozí třeba při větrání ventilačkou upozorňuje web Mazlíčcivpohybu.cz: „..kočičák z okna sice nevypadne (i když jsou tací, co to stejně dokážou), ale může se v mezeře zaseknout a udusit se. I takových případů se už stalo mnoho.“ Lepší variantou péče o vaši kočičku po dobu vaší nepřítomnosti je možná objednání chůvy, která k ní bude buď docházet a starat se o ni, nebo může rovnou bydlet u vás doma. Větrat se tak bude jen s dohledem. Kočka pak váš odjezd asi snese lépe, pokud se bude moci někomu večer schoulit do klína. Obecně platí, že pro kočky i psy, kteří jsou zvyklí pobývat doma, je nejvhodnější individuální hlídání.

Kočičí hotel už není žádná vzácnost

Už jste někdy slyšeli o hotelu pro kočky? Ty čtyřnohé, samozřejmě. Tak to je služba, která vám taky může velmi pomoci. Hodí se třeba i v případě, že je majitel zvířete dlouhodobě v nemocniční péči a nemůže se o svou kočku starat. Je dobré si takové zařízení přijet předem prohlédnout a ujistit se, že se tam vašemu mazlíčkovi bude líbit. Hotel určitě lépe snese venkovní kočka či kocour, někde jsou umístěni do klecí a podle povahy zvířete pouštěni i mezi ostatní kočky. Vybavení hotelů se liší, některé jsou stroze vybavené, jiné se spoustou kočičích prolézaček a škrabadel. A stejně jako v hotelích pro lidi bývají dle ceny v nabídce i různé služby, jako standard, nadstandard, de lux atd.

629f58d8eab4fIMG-0242.jpg

Cestování s kočičím cirkusem

Může se ale stát, že se pro dovolenou rozhodnete na poslední chvíli a všechny chůvy a hotely v okolí mají plno. A protože nechcete zůstat trčet doma, zkusíte vyjet na cesty i s kočičím parťákem. Na co byste neměli zapomenout? Bezpečná a dostatečně velká přepravka je základ, důležité je vzít s sebou i cestovní kočičí toaletu a oblíbené hračky nebo pelíšek. A v neposlední řadě byste měli zabalit dost krmení, protože nikdy nevíte, jestli v místě dovolené bude k dostání. Na cesty se výborně hodí třeba zvýhodněný balíček Delicateria Brit Care cat Sensitive, které obsahuje jak granule, tak pamlsky, kapsičky i konzervu. A věřte, že za dobrým jídlem se k vám kočička ze svých toulek vždycky vrátí. Podle výživového poradce Martina Kváše není třeba se bát ani teplých krajin: „Kočky, vzhledem ke svému původu, se s horkem vyrovnávají velmi dobře. Všichni známe obrázky, kdy kočky si na pražícím slunci přímo lebedí. Nutné je kočce zabezpečit přístup k vodě, aby se mohla kdykoliv napít.“

Více se dozvíte na stránce www.mazliccivpohybu.cz a na www.britdelicateria.cz
obrazek.jpg