Pod pojmeme ideální dovolená si představíme asi každý něco trochu jiného. Když se ale někdo zeptá na očekávání spojená s dovolenou, najdou se tři: odpočinek, zážitek, čas s blízkými. Ani jedno nedojde naplnění bez pořádné přípravy.

dovolenáTématem dne je ideální dovolená. Když tak nad ní uvažuji, dostávám se v myšlenkách trochu jinam. Že pár let pracuji jako OSVČ, stále víc mi proto dochází, že se dovolená neobejde bez pořádné přípravy.

Co od dovolené očekáváme? Myslím, že hlavně odpočinek, také nějaké zajímavé zážitky a někteří z nás příjemný čas strávený s rodinou nebo přáteli. Zrovna při poslední dovolené jsem pochopil, že nic z toho nemá svou váhu, když se člověk dobře nepřipraví – u mě jde samozřejmě o přípravu pracovní.

I když jsem se snažil, vše si pořádně napracovat, nestačilo to a neustále jsem při dovolené myslel na pracovní problémy. Tu jsem si vzpoměl, že bych měl ještě do jednoho článku přidat nějaký boxík, tu mi došlo, že grafické podklady, které jsem poslal kolegovi, měly nějaké kosmetické vady... výsledek? Dovolená stála z prdlačku. Vůbec jsem si neodpočinul, naplánované výlety a zážitky jsem vnímal tak napůl a lidé, kteří ji se mnou trávili, měli pocit, že jsem pořád myšlenkami někde mimo (mimochodem zcela oprávněný).

A výsledek pracovní? Asi tušíte, ono se to neposesouvalo a všechno se po návratu z dovolené v pohodě vyřešilo. Čímž jsem si ještě zpětně nadával, že jsem na ty pracovní věci vůbec nemusel myslet. Ach jo...

Nabízí se otázka, kterou vám hnedle v anketě položím.

Ale teď už k tématu dne.

Téma dne 7.6.2013: Vaše ideální dovolená

uprostred_snezeniNapište mi, zda jste zažila ideální dovolenou jak probíhala. Prožila jste ji...

  • Sama?
  • S partnerem?
  • S dětmi?
  • S rodiči?
  • S přáteli?
  • S někým jiným?

Své příspěvky formou příběhu (doplněného třeba i jednou, dvěma fotkami z této dovolené) posílejte na notoricky známou e-mailovou adresu redakce. Chcete-li mít šanci na uveřejnění a tedy i možnost získat dárek, napište nejpozději do 7.6.2013 a 15.00 hodin. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, lépe delší. A jaký že můžete získat dárek? Tentokrát je to pěkná knížka (třeba na dovolenou): původní česká detektivka Františka Uhera Uprostřed sněžení (vydala MOBA).

Reklama