kanáry

Zima je tady a svírá své ledové otěže, vítr a sněhové bouřky jsou tradičním počasím aktuální zimy. Co takhle vyrazit za teplem? Zkuste Kanárské ostrovy, které vám rádi doporučíme! Nejsou daleko a naše spřátelená cestovní kancelář Canaria travel www.canariatravel.cz je opravdový odborník.

Jaké jsou nejznámější obydlené ostrovy, kam můžete vyrazit? Každý z nich má svůj specifický ráz a na každém najdete trochu něco jiného.

Tenerife

kanáry

Největší z Kanárských ostrovů s nejvyšší horou Španělska Pico del Teide (3 718 m n. m.). Kolem sopky se rozléhá přírodní park se svými sopečnými poli, vyhaslými krátery a specifickými rostlinami. Jih se vyznačuje příjemnými slunnými plážemi, zatímco sever nabízí pohled na úrodnou krajinu bohatou na lesy i políčka. Pláže mají většinou černý sopečný písek, je to zajímavá zkušenost. Kromě sopky Teide stojí za výlet místo s názvem Masca, uvidíte krásné přírodní scenerie.

Fuerteventura

kanáry

Je druhým největším a zároveň nejdelším z Kanárských ostrovů. Tento krásný ostrov je rájem pro milovníky koupání v moři, protože na něm najdou velké množství pláží s bílým pískem a křišťálově čisté moře. Pláže jsou široké, rozlehlé, přesně takové, co zaručují maximální relaxaci. Na severu ostrova jsou písečné duny, podobné poušti Maspalomas na Gran Canaria. Nejvyšší horou ostrova je Pico de la Zarza (807 m n. m.).

Gran Canaria

Je turisticky nejoblíbenějším ostrovem. Nabízí překrásné zátoky a pláže, fascinující útesy, horské masívy s nejvyšší horou Pozo de las Nieves (1 949 m n. m.) i přírodní rezervace s množstvím dalších zvláštních úkazů. V jižní části ostrova se rozkládá malá poušť - duny Maspalomas, které uchvátí každého návštěvníka. Procházka po poušti při západu slunce, kdy písek je již vychladlý je úžasným zážitkem!

kanáry

Lanzarote

Leží ze všech Kanárských ostrovů nejseverněji. Zvláštním protikladem poklidného venkovského života je tajemná krajina se zřetelnými stopami vulkanické činnosti, které dominuje sopka Tenequia. Nejvyšší horou ostrova je Peňas del Chache (671 m n. m.). Říká se mu ostrov ohně, je opravdu krásný!

La Palma

V porovnání s rozlohou se pyšní nejvyššími vrcholy na světě. Nejvyšší horou je Roque de los Muchachos (2 423 m n. m.). Nabízí zurčící vodopády i exotické ptáky, ještě činnou sopku nebo opalování na pláži s lávovým pískem.

La Gomera

Ostrov se vyznačuje bujnou vegetací, příkrými svahy a vulkanickými útesy, na kterých se nacházejí starobylé pevnosti. Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Garajonay (1 487 m n. m.).

El Hierro (268 km2)

Ostrov plný romantiky překvapí svou tropickou flórou, borovicovými a vavřínovými lesy nebo krajinou zvrásněnou lávou a strmými úbočími.

Několik důvodů, proč jet na Kanáry:

  • kanáryPříjemně teplé moře
  • Pozvolný přístup do moře a jemný písek, ideální pro rodiny s dětmi
  • Let trvá 4-5 hodin, což je minimálně polovina času do ostatních exotických destinací
  • Dobré služby, prověřené hotely a zdravotní péče
  • Krásná krajina, vedle rozlehlých pláží jsou na všech ostrovech hory, vyhaslé sopky, krásná místa pro výlety autem nebo lodí

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama