Turecko je zemí, kterou si v posledních letech oblíbila řada českých návštěvníků. A je to zejména dobrá první zkušenost, kterou předávají dál. Proto se sem řada lidí ráda vrací a na jejich doporučení sem přijíždí další.

Proč zrovna Turecko?

Nabízí mnoho možností a upokojení pro ty, kteří sem cestují. Skvělé služby, teplé a čisté moře, velmi kvalitní nabídky ubytování, je to ideální destinace pro rodiny s dětmi.

Sezona zde začíná už v koncem dubna, což ocení zejména ti, kdo chtějí Turecko poznat a cestovat, navštěvovat památky, podnikat výlety, nakupovat nebo si jen prostě užívat wellness a aktivní nabídky hotelů. 

Jaké jsou výhody cestování do Turecka na začátku sezony?

  • Příjemné teploty pro výlety (vhodné hlavně pro menší děti, které špatně snášejí horko)
  • Méně turistů, ne tak přeplněné hotely
  • Výhodnější ceny dovolených i služeb v místě, než v hlavní sezoně

Co pro vás připravila cestovní kancelář ITS BILLA TRAVEL, se kterou spolupracujeme? Pokud máte v plánu vycestovat do Turecka, vsadit na jistotu, pojďte se inspirovat!

První lety z Prahy na Tureckou riviéru www.itsbilla.cz/ nabízí již 19.4.

Pozor! Při rezervaci do 15. 4. je ke každému zájezdu půldenní City & Shopping výlet zdarma (dle konkrétního hotelu se jedná o výlet do Manavgatu nebo Alanye).

Its Billa

Hotel se nachází v Alanyi, v části Okurcalar, v upravené zahradě s rozmanitou zelení, přímo u hotelové písčito–oblázkové pláže. K dispozici jsou nákupní možnosti přímo v hotelu, 7 barů, bazény (krytý i venkovní) se skluzavkami, velké spa centrum, aktivity a zábava pro děti i dospělé.

Its Billa

Městský hotel (přímo v Kemer – Beldibi) nabízí rozmanité sportovní vyžití, relaxaci, zábavu i vyžití pro děti. Okolí městečka Kemer je velice vhodné pro výlety do přírody, rozprostírá se zde hornatý národní park Olimpos se značenými turistickými stezkami.

Its Billa

Hotel leží na malém poloostrově v Alanyi, na klidném místě v zahradě plné zeleně, s krásným výhledem na moře. K vybavení patří krytý bazén, mnoho aktivit pro děti, sportovní nabídky, wellness, bary, obchody. Denně hotelový bus do Alanye, další možnosti dopravy, nákupů, výletů a rozličných aktivit v blízkosti.

Its Billa

Menší, nenáročný, cenově velmi výhodný hotel s bazénem je situován ve vedlejší ulici, asi 1,5 km od centra Alanye.

Its Billa

Příjemný hotel leží přímo v Side, na pláži. K dispozici je široká nabídka sportovních aktivit, wellness a fitness.

Kam se vydat do Turecka, jaká jsou nejoblíbenější místa?

Turecká riviéra – městy Antalya a Alanya ohraničená Turecká riviéra je oblastí jedinečných přírodních krás s ovocnými plantážemi, piniovými lesy a bavlníkovými poli. Impozantní kulisu dotváří majestátné pohoří Taurus, táhnoucí se v délce až 2 000 km. Příjemné teploty vody až do pozdního podzimu a 300 dní slunečního svitu v roce lákají ke koupání v tyrkysově modrém moři. Pláže jsou většinou písečné, často dlouhé i desítky kilometrů a díky mírnému sklonu do moře vhodné pro rodiny s malými dětmi. Zajímavým zpestřením dovolené mohou být poznávací výlety, například do některého z mnoha antických měst jako Perge, Aspendos nebo Alanya. Oblíbeným výletním cílem pro turisty je také světoznámé Pamukkale, již z dálky zářící skalní útvar pokrytý sněhově bílým travertinem.

Někdejší antické město Side je dnes živou středomořskou rekreační metropolí. Leží na malém mysu vybíhajícím do moře a protíná ho krásná pobřežní promenáda, která se táhne podél břehu přes několik měst. Charakteristický obraz města tvoří zbytky starověkých cest, ruiny byzantských kostelů a římských lázní a další starověké stavby. Podél přístavu naleznete mnoho restaurací a typických taveren. Turisty, kteří vyhledávají spíše klidnější relaxační dovolenou, potěší zdejší dlouhá, pozvolna se svažující pláž.

Kemer – Beldibi – menší městečko jako stvořené pro příznivce klidné a pokojné dovolené. Leží na pobřeží Středozemního moře, 30 km od Kemeru a přibližně stejně daleko od Antalye. Původně rybářská vesnička, ve které se v posledních letech život značně přizpůsobil potřebám cestovního ruchu, si i nadále zachovává svou malebnost a tureckou autentičnost. Je proto ideální pro romantické duše toužící po poznání místní kultury. Má co nabídnout také rodinám s malými dětmi, které si zde mohou nerušeně užívat letních radovánek. V této oblasti převažují písečno-kamenité nebo oblázkové pláže. Malé městečko Alanya–Okurcalar v rekreační oblasti Alara leží asi 30 km od Alanyi. Alara dokáže nabídnout klidnější dovolenou oproti ostatním, rušnějším letoviskům, pokud právě takovou hledáte. Známá a velmi oblíbená je zdejší zátoka Karaburun. K nákupům zve místní nákupní centrum a farmářské trhy, které se konají každý týden. Okolní malebná příroda se spoustou zeleně je ideální pro pěší výlety.

Egejská riviéra – východní pobřeží Turecka u Egejského moře, omýváno křišťálově čistou vodou, patří k nejkrásnějším oblastem v zemi.Pobřežní linie je tvořena bezpočtem romantických zátok. Malebné pláže jsou lemovány olivovými háji, piniovými lesy i skalisky. Na svoje si zde přijdou milovníci přírody i ti, co rádi tráví dovolenou na pláži. O kulturní zpestření dovolené se postarají antické památky, například Ephesos, Pergamon, Assos a Sardes.

Izmir, třetí největší město v Turecku, je situován v kopcovité krajině ukryté v zálivu. Pěkné centrumse zrenovovanými domy a malými mešitami láká na procházky a nákupy.

Přístavní město Kusadasi je vhodným výchozím bodem pro různé výlety po moři i na pevnině. V blízkosti se nachází hornatý národní park Dilek a 20 km jihozápadně leží řecký ostrov Samos. Milovníkům historických památek lze kromě procházek po samotném městě s malebnými uličkami a starověkými hradbami doporučit především prohlídku asi 20 km vzdáleného antického města Efezos. Na návštěvníky v Kusadasi čekají také krásné pláže, bohatý noční život a mnoho rozmanitých obchodů v rušném centru.

Its Billa

Reklama