Podzimní dovolená u moře má své kouzlo. U nás už je podzim, ale jsou místa, kde je hezky po celý rok. Chystáte se cestovat s malými dětmi? Máme pro vás tip na dovolenou na Gran Canaria, neoblíbenějším ostrově z Kanárských ostrovů. Na to, jak se sem cestuje s malými dětmi jsme se zeptali čtenářky Andrey, která byla letos na Gran Canaria, bydlela se svou rodinou v apartmánech Las Brisas - přímo v centru Maspalomas.

kanary

Jak se vám líbilo na Kanárských ostrovech?
Na Kanárských ostrovech se nám opravdu moc líbilo, byli jsme na ostrově Gran Canaria v oblasti Maspalomas. Zaplatili jsme si polopenzi, bydleli jsme v apartmánech Las Brisas. Ubytování, stravování i ostatní služby byly na velmi vysoké úrovni. Prakticky jsme se nesetkali s žádným vážným problémem.

Kanary

Co vás mile překvapilo?
Nejvíc nás nadchlo počasí, bylo příjemné, po zkušenostech z jiných destinací jsme očekávali odpolední vedra, ta se však nedostavila. Každý den bylo kolem 30 stupňů nejvíc. Další úžasnou věcí je oceán a pláže, mají zvláštní atmosféru, kterou jsme nikde jinde nezažili. Náš dvouletý syn si oblíbil mořské lagunky, které vznikaly po odlivu, vydržel si v nich hrát dvě hodiny.

kanary

Podnikli jste nějaké výlety?
Vyrazili jsme na několik výletů. Celodenní, kdy jsme se po zapůjčení automobilu pustili do vnitrozemí ostrova, a celý ho projeli tam a zpět. Dostalijsme se do světa kaktusů, vyschlých údolí a majestátních hor,tady nikdy neprší. Na druhé straně ostrova je to pravý opak všude zeleno a velmi vlhko. Další výlety byly už jenom půldenní, například výlet lodí na volný oceán nebo návštěva jednoho starého městečka s historickým přístavem.

Jak se vám cestovalo s vaším synem, kterému jsou dva roky?
Cestování s dvouletým dítětem je vždycky náročné, ale cesta na Grand Canaria patří podle našich zkušeností k těm lehčím. Cesta letadlem trvá 5 hodin, což není pro malé dítě takový problém, když se nějaká drobná překážka přeci jenom vyskytne, tak ochotný personál letadla vždy pomůže. Po dosedu letadla trvalo asi 45 min vyzvednutí zavazadel a nástup do přistavených autobusů. Cesta na místo našeho ubytování trvala asi 30min a na místě bylo již vše připraveno, takže žádný problém. Cestu s malým dítětem můžeme doporučit. Součástí ubytovacího areálu byl bazén s brouzdalištěm, což je pro malé děcko ideální. Stravování formou švédských stolů bylo také super.

kanary

Co byste doporučili maminkám s dětmi, které se na Gran Canaria chystají nebo o tom uvažují?
Navštívili jsme zábavní zoopark Palmitos. Byli jsme nadšeni. Program obsahoval mimo jiné papouščí show, dále výcvik dravých ptáků a také, což nás zajímalo nejvíc, delfíní show. Ta byla naprosto úžasná,její součástí byla i možnost vyfotografovat se s živým delfínem v bazénu,což jsme samozřejmě využili a máme krásnou upomínku. Maminkám bychom doporučili, aby se nebály a na Gran Canaria klidně vyrazily, protože si to tam se svými ratolestmi určitě užijí.

Kanary

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234 mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.

Otevřeno: Pondělí - pátek 09.00 - 20.00 hodin Sobota + neděle 10.00 - 18.00 hodin

Reklama