Máte dobrodružnou povahu? Potrpíte si na „adrenalin“? A ještě ke všemu rádi cestujete? Ráj turizmu Karibik, Jihovýchodní Asie, státy Střední Ameriky... To už je dávno přežitek. Letos si vyberte dovolenou z nového katalogu cestovní kanceláře CK Splněná přání, která pro nadcházející sezonu připravila opravdu zajímavé pobyty v netradičních destinacích.

Nabídkový katalog vyšel teprve 21. března a některé zájezdy jsou – i přes poněkud vyšší cenu – už beznadějně vyprodané. A jedná se o tak exotická místa, kam dosud vstoupila jen noha málokterého „civilizovaného“ Evropana.

Jedna z cest vede za „velkou louži“ do zapomenutého světa Amazonie v povodí říčky Maraňona, kde ještě v hustém pralese dožívají poslední příslušníci primitivních kmenů Kašibů a Miranhů, proslulých kanibalů. Podobně se za nejnovějším cestovatelským hitem – návštěvou původních obyvatel – můžete s CK Splněná přání vydat i na malé ostrůvky v teritoriu PapuaNová Guinea (Irian Jaja), obývané domorodými Fany a „stromovými lidmi“ Korowaji a ještě divočejšími Kombaji, nebo na jih Afriky za kmeny „lovců lebek“ Zulu a Basutu.

Mírumilovní lovci lebek z kmene ZuluZápadní Samoa: „Druhá" česká výprava po stopách „první“ české výpravyZájezdy se uskuteční na vlastní nebezpečí, ale proti případné újmě se lze ještě v České republice pojistit. I když šéf kanceláře Marcel Kostička nepředpokládá žádné komplikace, jeho společník Mubungo Bongo zvýšené riziko cesty nepopírá.

„Ve všech cílových destinacích máme své stálé delegáty, kteří mají s kmenovými náčelníky v příslušných lokalitách uzavřené bartrové dohody na výměnný obchod (jablonecká bižuterie, dentální nitě, živočišné uhlí) garantující bezpečí našich turistů,“ ujišťuje Kostička. „V každém případě je vhodnější neplatit rovnou zpáteční letenku, ale obě cesty hradit zvlášť,“ radí Ženám-in. A Maor Bongo k tomu dodává: „Nezapomeňte si zjistit momentální počasí v cíli cesty a ojeďte těsně před začátkem období monzunových dešťů, kdy mají domorodci ještě dostatek tukových zásob získaných v letní sezoně.“

„Rodinné“ lázně TemelínDalší atraktivní „lokalitou budoucnosti“, kterou CK Splněná přání pro příští sezonu připravuje, jsou místa, kde se nacházejí jaderné elektrárny. Má se jednat spíš o zájezdy pro starší občany, pro které bude krátkodobé a velmi lukrativní ubytování v blízkosti jaderného reaktoru jakýmsi lázeňským pobytem. „Víte kolik ušetří za radioterapii například v Bad Gasteinu v Rakousku, v saském Brambachu či v německém Oberschlemu? Nebo alespoň v Jáchymově?“ líčí nadšeně svou vizi budoucího rozvoje cestovního ruchu Marcel Kostička.

Vize budoucnosti – start raketoplánu nedaleko Milovic„A to ještě není všechno,“ mlží bohatý schopný podnikatel. Proslýchá se, že jako první v České republice chce na komerční bázi za přijatelnou částku provozovat výlety do kosmu. V současné době už údajně jedná s firmou Lockheed o dodávce prvních dvou meziplanetárních letounů.

V každém případě se necháme překvapit!

Jste dobrodružné povahy? Vydala byste se na výpravu do neprostupné džungle? Nebála byste se – i po spolehlivých úpravách koupele v radioaktivní „odpadní“ vodě z jaderného reaktoru? Chtěla byste někdy pozorovat Zemi z vesmírné perspektivy? Prožila jste někdy i vy „adrenalinovou“ dovolenou? Kde a za jakých okolností?

Reklama