recko

Sledujete politické dění v Řecku? Plánujete letní dovolenou v těchto končinách? Odborníci z cestovních kanceláří říkají: Letos do Řecka ano!

Do Řecka vycestuje každé léto několik stovek tisíc českých turistů. Už nyní má podle dohadu cestovních kanceláří koupený zájezd do Řecka asi sto tisíc Čechů.
Události posledních týdnů ale uvádějí některé klienty k znepokojení. Bude letos Řecko bezpečné? Podle MFDnes je i Tomio Okamura, president Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, zaplaven podobnými dotazy. Nicméně nabádá, aby lidé zbytečně nepanikařili.

Oslovili jsme s několika otázkami pana Marka Šímu, obchodního ředitele cestovní kanceláře Alex, se kterou Žena-in spolupracuje. CK Alex nabízí úspěšně již 20 let destinace v Řecku, většina jejich nabídky letní dovolené je orientována právě na Řecko a řecké ostrovy.

Sledujeme zpravodajství z Řecka, a tak nás zajímalo, jaký vliv mají události poslední doby na naše klienty mířící do Řecka k moři. Co nám odpověděl pan Šíma? Zde jsou naše otázky a jeho odpovědi!


Jak vnímáte aktuální situaci v Řecku?
Cestovní kancelář Alex v současné době situaci v Athénách, stejně jako v turistických letoviscích bedlivě sleduje. Události, ke kterým v minulých dnech v athénských ulicích došlo, jsou opravdu politováníhodné, nicméně jelikož byly výtržnosti v centru města způsobovány jen úzkou skupinou radikálů, věříme, že místní policie udělá vše pro to, aby se podobné excesy neopakovaly.

Mají mít klienti strach vycestovat v létě do Řecka nebo je vše jen mediální panika?
Bohužel registrujeme neadekvátní monitoring situace v Řecku ze strany českých médií. Především dochází k tomu, že jsou nepokoje v centrálních ulicích Athén a částečně Soluně zobecňovány a vztahovány na celé Řecko, aby snad vyznění poskytované zprávy bylo spektakulárnější. Skutečnost je však jiná. Co se týče turistických letovisek, tam je situace v současnou chvíli opačná. Přípravy na příjezdy a pohodovou rekreaci turistů jsou zde v plném proudu. Je tudíž škoda, že média podněcují v klientech cestovních kanceláří zbytečně paniku.

Jak se chovají zastupitelé destinací?
Naši partneři v destinacích dělají vše pro to, aby byl tento pokřivený obraz dění v Řecku napraven, bohužel pozitivní zprávy nemají takovou sílu, aby zaujaly masové diváky, jako zprávy skandalizující.

recko

Nicméně namátkou mohu uvést některá vyjádření, která jsme z řeckých turistických destinací obdrželi:

Lefkada:
Události, které proběhly v Aténách 5/5 2010, nejsou tak dramatické, jak se zdají a jak to média po celé Evropě ukazují. Především na Lefkádě nejsou žádné nepokoje. Nepředpokládáme, že by během léta mělo dojít k nějakým problémům, které by mohly způsobit obtíže, lidem, kteří zde budou trávit dovolenou.

Santorini:
Na Santorini nebo ani na jiných ostrovech nejsou žádné problémy. Situace na našich ostrovech je klidná, stejně jako v minulých letech. Zahájili jsme sezonu 20. 4. a vše probíhá normálně. Nejsou zde žádné problémy s bezpečností.

Skiathos:
Je zde úplně jiná situace než v Aténách, postižená byla jen oblast blízko Sintagma. Vše je v klidu, žádné zmatky a není žádný důvod se něčeho obávat.

Kos:
Chtěl bych vás ujistit, že Řecko a především ostrov Kos je to nejbezpečnější místo, kam jet!

To by bylo jen několik z celé řady stejně pozitivních vyjádření, které jsme obdrželi z našich turistických letovisek v Řecku. Navíc, pokud má někdo zájem, může využít systém web kamer, jako je ta na Kosu zde, kde se na vlastní oči může přesvědčit, jak situace v místě vypadá.

Jak očekáváte, že se zachovají naši turisté?
Věřím, že většina klientů cestovních kanceláří dokáže to, co vidí a slyší v médiích kriticky přefiltrovat a situaci si ověří třeba i těmi webkamerami. Pro ty více úzkostlivé doporučuji sledovat webové stránky CK Alex, kde bychom v případě jakýchkoli změn příslušné informace včas zveřejnili.

Která místa v Řecku byste doporučil pro letošní dovolenou?
Opravdu výtečným místem pro odpočinek je řecká Niforeika. Navíc díky skvěle nízkým cenám vážně konkuruje třeba dovolené v Chorvatsku, které se za tu námahu a kvůli přeplněným plážím vlastně už ani nevyplatí. Na Niforeiku se klient dostane za cca dvě a půl hodiny pohodlného letu z Prahy nebo z Brna. Mimo této destinace můžeme doporučit též velmi malebný ostrov Skiathos, kde se mimo jiné točil slavný film Mamma Mia. Klienti se tak mohou ještě před odjezdem ve filmu podívat na reálie Skiathosu, které pak v destinaci mohou, například formou rodinné soutěže, poznávat. Velmi příjemná dovolená je též na Korfu či Kosu. Vždy záleží na osobních preferencích klientů. Díky aktuálním akčním slevám a vypsaným last momentům, které klienti na našem webu naleznou, je výhodou dovolené u moře s Alexem kromě zaručené spokojenosti též velmi výhodná cena zájezdů. Ale o tom ať se Vaši čtenáři přesvědčí sami na www.ckalex.cz.
A nyní, když Řecko zrušilo pro léto letištní poplatky, bude dovolená v Řecku zase o něco výhodnější!

Reklama