Vážená redakce,
Vaše téma dovolené mě velmi zaujalo, a proto jsem se rozhodla Vám napsat. Jakmile se přehoupne Nový rok, nutí mě to sednout k internetu a hledat dovolenou. Mým koníčkem se rovněž stává studium katalogů cestovních kanceláří.

Často se stává, že zůstane jen u tohoto virtuálního cestování a z dovolené pro ten rok vůbec nic není. Důvody jsou různé. Od nedostatku financí přes nedostatek času až po nepochopení zbylé části rodiny... Já jsem však rozhodnutá pro dovolenou udělat cokoliv. Mé představy jsou barvité a často předčí i skutečnost, která potom na dovolené následuje.

Jak vyplynulo z předešlých řádků, na dovolenou každý rok nejezdím. Miluji cizí kraje, ale ještě jsem nebyla dále než v Evropě. Jsou však místa, kam bych se někdy ráda podívala znovu. Například na kanárský ostrov Fuerteventura, kde jsem byla spolu se svými třemi dospělými syny a všem se nám to moc líbilo. Zopakovala bych si tuto dovolenou nejen co se týče místa, ale i naší sestavy. Bylo to moc fajn.

V loňském roce jsme s manželem částečně procestovali západní a jižní Portugalsko. Dva týdny bylo moc málo času poznat a užít si všechna místa, takže na některá bych se rovněž ráda vrátila, včetně malého ostrova Porto Santo, který jsem poznala jen z letadla a z letiště.

Klidně bych si nechala destinaci od někoho doporučit, proč ne, ale samotnou mě láká spousta míst, kde jsem ještě nebyla, a mám své důvody je poznat. Ráda bych navštívila severské země, Island, Nový Zéland, ale třeba i rozmanitou Brazílii.

Dovolenou plánuji tedy celý rok, ale jsem schopna rozhodnout se dnes a odcestovat už zítra.

Líbí se mi i v naší republice. Klidně si umím představit dovolenou např. v našich lázních, sladké nicnedělání a nechat o sebe pečovat, na rozdíl od dovolených v cizích zemích, kdy chci co nejvíce poznávat a objevovat nepoznané, kulturu, přírodní krásy i architekturu.

Přestože mám touhu znovu navštívit místa, kde už jsem byla, asi bych to neudělala. Na světě je tolik krásných a pro mě nepoznaných míst, že je stejně nestačím navštívit, i kdybych všude byla jen jednou.

S pozdravem Vaše čtenářka Marie Zavadilová


Dobré odpoledne,
děkuji za hezký příspěvek s mnoha inspirujícími nápady. Severské země jsou ale hodně drahé a koupání v moři si tam člověk taky moc neužije... Ale lákají mě do budoucna...

A co láká vás? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama