Cestovní kancelář Exim Tours se po pěti letech vrací do Thajska. V posledních letech svoje dálkové lety směřovala většinou  přes Atlantik do Karibiku, střední a jižní Ameriky. Letos přidává „opačný“ a vrací se po létech do Thajska. K Indickému oceánu se bude létat od prosince do dubna.  

 

Thajsko je země bohatá na různá etnika, s čímž je spojena i kulturní bohatost, na kterou narážíte téměř na každém kroku. A právě ona různorodost je kořením života v Thajsku. Od barevných střech chrámů v Bangkoku k majestátným zbytkům chrámů ve starodávných hlavních městech Siamu, přes romantickou atmosféru zemědělských měst, po pulsující přímořská letoviska – každý si najde to své. Během několika dnů své dovolené můžete poznat kosmopolitní pulzující Bangkok, unikátní buddhistické památky a nedotčenou přírodu severního Thajska. Svoje zážitky zakončete pohodovým odpočinkem na plážích živého letoviska Pattaya, na okouzlujícím tropickém ostrově Koh Samui, kosmopolitním ostrově Phuket či v poklidných zálivech ostrovů Phi Phi.

 

Bangkok

Bangkok – město andělů, jak je někdy nazýván, je největší a zároveň hlavní město země, kterým se stalo v roce 1782, a od té doby expanduje do všech stran. Je místem, kde se jedinečným způsobem spojuje úcta k tradici a otevřenost vůči pokroku.

Bangkok leží na naplavených březích řeky Chao Phraya, pouze několik kilometrů nad ústím do Thajského zálivu. Je rezidencí královské rodiny a setkávají se zde všechny hospodářské, průmyslové a finanční tepny. Je to nejdůležitější přístav a žije zde přes 10 % všech Thajců. Je to střet živé tradice a západní kultury, který je fascinující a překvapující např. domečky duchů na střechách bankovních domů, náboženskými rituály u příležitosti otevírání nejmodernějších obchodních domů či posvátnými stromy lemujícími ulice. Bangkok je obrovské město, kde není možné většiny cílů dosáhnout pěšky. Je zde však možnost využít k dopravě nepřeberného množství dopravních prostředků jako jsou autobusy, taxi, motocykly, lodě, ale také exotičtější tříkolové motocykly zvané tuk-tuk. Pokud chcete ale z města vidět co nejvíce, doporučujeme si zakoupit okružní jízdu s průvodcem. Chcete-li si přece jenom projít město samostatně, je nejlepší si vybrat vždy pouze některou jeho část a k cestě využít kanály řeky, odkud můžete sledovat i život prostých lidí, kteří žijí v domech na kůlech nebo na nákladních lodích. Pro tyto lidi je řeka vším, což během plavby určitě poznáte z malebných zákoutí jejich domečků a zahrádek nad vodou a vesele dovádějících dětí.

 

Hlavními a nejnavštěvovanějšími památkami Bangkoku jsou určitě buddhistické chrámy. K hlavnímu turistickému lákadlu patří královská kaple Wat Phra Keo, ve které se nachází nejslavnější socha Buddhy, tzv. Smaragdová. V sousedství naleznete chrám Wat Po, proslavený nejdelší sochou ležícího Buddhy a největší sbírkou soch Buddhy v Thajsku vůbec. Třímetrovou zlatou sochu Buddhy můžete najít v čínské čtvrti, ve čtvrti Dusit zase palác Viman-mek, který je celý postaven z pozlaceného týkového dřeva. Tento skvost dnes ukrývá sbírku umění a fotografi í krále Rámy V. a jeho rodiny. Jedním z nejvýraznějších symbolů Bangkoku je i 82 metrů vysoký chrám v Khmérském stylu Wat Arun, který je zdobený čínskou užitkovou keramikou, vylovenou z potopených lodí. Nádherný výhled na město se nabízí ze Zlaté hory, uměle vybudovaného pahorku, na jehož vrcholu je vystavěna malá chedi, v níž je prý uložen Buddhův zub. Při svých toulkách tímto pulzujícím velkoměstem můžete také navštívit indickou čtvrť s rušnou atmosférou a druhým největším sikhským chrámem mimo Indii, nebo čínskou čtvrť s pouličními tržišti. Za návštěvu jistě stojí i Národní Glarie na Sanm Luang. Nezapomeňte navštívit i největší mořské akvárium v Asii, které naleznete v moderním obchodním centru Paragon. Pro milovníky nakupování je zde nepřeberné množství stánků a trhů, stejně jako moderních klimatizovaných nákupních center. Ve víru velkoměsta ovšem nezapomeňte na posezení a vychutnání si atmosféry a výborného jídla v některé z místních restaurací.

 

 

Zajímavými destinacemi, které byste měli v Thajsku navštívit jsou: Pattaya, ostrovy Koh Samui, Phuket, Phi Phi a další.

 

Dálkové lety, jako například do Thajska, zajištují letadla ČSA typu Airbus A310 a poskytují klientům zcela jiný komfort cestování.  Nabídku zájezdů najdete na www.eximtours.cz  

 

Pokud nechcete být v Thajsku jen na jednom místě, cestovní kancelář Exim Tours nabízí zajímavé kombinace města, ostrovů a vnitrozemí v rámci jednoho pobytu.

 

Reklama