do

Také občas řešíte otázku, jestli můžete nosit horní díly oblečení „zastrčené“ do sukní a kalhot, nebo raději přes ně? Dnešní Škola stylu vyvrátí pár zažitých mýtů a pomůže vám v rozhodování.

Halenky, košile a topy zastrčené v kalhotách a sukních vypadají upraveně a elegantně, ale většina žen si na ně netroufá. Zůstává v zajetí mýtů a zaběhnutých klišé.

Tyto jsou nejčastější:

  • „Zakasané“ topy, halenky, košile atd. kladou vysoké nároky na ploché břicho.
  • Nesluší ženám, které mají „pneumatiky“, protože je zbytečně zdůrazňují.
  • Zakasané vršky nejsou lichotivé pro postavy typu „hrušky“, protože zbytečně upozorní na jejich už tak objemný zadek
  • U postavy s dlouhým trupem a kratšíma nohama se ještě více zdůrazní disproporce.

oblečení

Co na to Škola stylu?

Nic se nemá zevšeobecňovat a v módě to platí dvojnásob. Vždycky záleží na proporcích.

Ploché břicho není nutností. Naopak, někdy může horní díl v sukni nebo kalhotách dobře zakamuflovat jeho zakulacenost tím, že se mírně podkasá. Vzniklý převis odvede pozornost a vyrovná proporce. Jak zamaskovat vystouplé břicho se dočtete v samostatném článku  ZDE

skirt

Totéž platí i o „pneumatikách v pase a na bocích. Dnes je velmi módní částečné „zakasání“, které působí velmi ležérně a neformálně. Více o strastích se špíčky v pase se dočtete v tomto článku ZDE

Postava typu A, (přirovnávaná k hrušce) Je jich velké množství a záleží na proporcích. Důležitá je délka nohou a míra štíhlosti. Postavám typu A zakasání velmi sluší, pokud není rozdíl mezi horní s dolní polovinou těla příliš velký. Více o postavě typu A najdete ZDE

Dlouhé tělo a krátké nohy? Pro vás je tento trend vhodný, a bude vám lichotit. Opticky zkrátí tělo a tím vaše nohy prodlouží. Podmínkou je, že váš trup není příliš objemný.

oble

Důležité rady na závěr:

  • Svou roli hraje i tvar a střih vrchního dílu. Lépe vypadá, když je mírně projmutý než úplně rovný, protože přebytek materiálu nepůsobí moc hezky a upraveně. Nehledě na nepohodlí.
  • Berte v potaz materiál. Může lichotit, nebo naopak škodit. Trčící naškrobené plátno košile se těžko v kalhotách a sukních narovnává a při každém pohybu se „souká“ ven.
  • Využijte „zlatého řezu“. Ano, i v oblékání toto pravidlo existuje. Myslete na to, že na nestejné délky je mnohem lepší pohled než na stejné.