Dovedete si představit život bez květin? Co pro nás znamenají a co nám přinášejí? Květiny pozitivně ovlivňují lidské chování a pocity mnohem více, než se věřilo. Domov bez květin si nedovedeme představit a když dostaneme od někoho kytici květin, vždy nás to potěší a zvedne nám to náladu.

Květiny nejsou jen nádhernými objekty jako doplněk zařízení, jsou také dobré pro naši psychiku. Jejich krása vzbuzuje smysluplnou radost, jejich pěstování snižuje stres, odvádí nás od starostí a zprostředkovává alespoň trochu kontakt s přírodou, který nám v této uspěchané době tak chybí.

Rostliny jsou důležitými pomocníky při svlažování suchého vzduchu, filtrují prach, mimo to také produkují, i když v relativně malém množství, během dne kyslík. Některé rostliny dokonce mají schopnost filtrovat škodlivé látky ze vzduchu. Aby takto rostliny mohly fungovat, potřebují dostatečnou péči a příznivé klimatické podmínky: světlo, vzduch, ale především dostatek vláhy.

Jak již bylo řečeno, voda je základem života, a bez nedostatečné hydratace všechno pomírá. Zrovna tak, jako my, lidé, bychom měli dodržovat pravidelný příjem tekutin, i rostliny pro svůj růst potřebují dostatečné množství vody.

Pozitivní vliv květin je vidět nejlépe v místnostech, kde se lidé setkávají, při jednáních, nebo kde vstupují do nových a neznámých prostor. Konferenční sály a recepce se díky květinám rázem stávají přátelskými a příjemnými místy, která jsou krásně provoněna a kde se každý cítí být vítán. Zelená barva  působí jako balzám pro oči unavené od počítače a často se doporučuje jako relaxace při různých poruchách zraku.

Také další barevné kombinace zlepšují emocionální a tělesný stav lidí, ať už je to žluto-oranžová, která pobízí k činnosti, nebo modro-bílá, která naopak zklidňuje. Z estetického hlediska každá květina přitahuje pozornost a když je umístěna uprostřed stolu, pozornost a energie směřují na tento objekt, který přináší harmonii, a tím zlepšuje komunikaci mezi lidmi.

Proto odborníci doporučují přítomnost květin a pokojových rostlin v pracovních prostorách jako snadný a všem dostupný prostředek k zlepšení pracovního nasazení a výkonnosti.

Aby hostům i vám samotným ještě lépe chutnalo, použijte květiny, a to nejen jako ozdobu stolu, podnosu se snídaní, stolku či deky při pikniku na zahradě nebo v přírodě, ale i k ozdobení jídel - od salátů a sendvičů, masitých, rybích a zeleninových chodů až po dezerty a cukrovinky. Jediná růže, nebo pár květů ve váze učiní z obyčejného jídla sváteční zážitek.  

    
Reklama