vlasyBarvení vlasů, tipy na barvy na vlasy vám v rubrice Vlasy přinášíme často. Víte o každé novince značek Palette, Syoss, Perfect Mousse, Brillance... nedávno nás napadlo, jak by ženy přežily to, kdyby barvy na vlasy neexistovaly.

Asi by nám to nepřišlo, ale dnes, kdy je barvení vlasů běžnou součástí života, si to nedovedeme představit. Poprosila jsem o krátkou úvahu na toto téma ženy v redakci a některé své kamarádky. Výsledek je očekávaný - většina z nás si nedovede představit, že bychom si vlasy nebarvily. Jak jste na tom vy? Je jasné, že je více důležitějších věcí, ale v otázce našeho vzhledu hrají barvy na vlasy důležitou roli.

Klára Milošová:
Teď by to mně samotné určitě nevadilo, protože jsem žádnou barvu, přeliv ani melír na hlavě neměla skoro deset let... přeliv jsem nosila v poměrně krátkém časovém údobí ještě za studií na gymnáziu, kdy jsem měla pocit, že s přirozenou barvou vlasů jsem prostě úplně nemožná. Od té doby se mnohé změnilo a nemám potřebu svoji barvu měnit, navíc pokaždé, když s tím za svým kadeřníkem přijdu, protestuje a „ukecá“ mě, že to, co mám na hlavě od přírody, mi sluší nejvíc.vlasy
Jen co ale začnou vystrkovat růžky první šediny, a nebude to asi dlouho trvat, nějakou tu barvu si dopřeju. Ve své věkové skupině budu už pomalu výjimka a vlasy si barví i převážná většina žen v mém okolí, i mnohem mladších, z toho usuzuji, že bez barev by to prostě nešlo a 99 žen ze 100 si bez nich nedokáže život představit.

Zuzana Sommerová:
To si opravdu představit nedovedu. Mám hodně tmavé vlasy a šedivět jsem začala poměrně brzy. A mé šediny jsou takové ty „stříbrné“, takže velmi viditelné. Myslím, že bez barvených vlasů bych vypadala určitě minimálně o deset let starší, a to zatím opravdu nechci.
Myslím, že barvení vlasů je prvním krokem, pokud si člověk /v tomto případě žena, protože neznám nic horšího, než je obarvený chlap) chce udržet mladistvější vzhled.

Klára Křížová
Já si to bohužel dovedu představit. Ženy po třicítce s tmavšími vlasy, které často šediví velmi brzy, by vypadaly jako stařeny už ve středním věku. Vlasy by byly přírodní, ale se vším všudy. Ani na to raději nechci myslet. Ještě že už v dávném Egyptě vymýšleli, jak si je barvit, a naštěstí tento vývoj do dnešní doby nikdo nepřerušil! Naše babičky měly raději spálené vlasy od kulmy nebo od agresivního odbarvovače, tužily si vlasy pivem nebo cukrem, ale vše přetrpěly, jen aby byly vlasykrásné!

Míša Kudláčková
To si představit dovedu, neb to není životní nutnost. Holt bych měla barvu vlasů, jakou má lehce plesnivá, třicetkrát zmoklá sláma. Možná bych to úporně řešila heřmánkovými přelivy kombinovanými s ředěnou cibulovou vodou. Mnohem hůř si dovedu přestavit, že by neexistoval vepřový řízek.

Eva Dömény
vlasyNe, nedovedu. To by bylo rázem šedivých lidských myší všude kolem. :) Málokdo má navíc hezkou přirozenou barvu vlasů. K některým ženám se dokonce přirozená barva vlasů vůbec nehodí, nebo jsou v ní nevýrazné.

Hanka Tůmová
Já si to nedovedu představit vůbec! Zakládám si na tom, že barvy střídám, teď zrovna nosím husté melíry. Vždycky chci vypadat dobře a účes s kvalitní barvou jsou součástí toho, jak vypadám. Kdybych se nebarvila, vypadala bych jako prošedivělá ochechule. Vůbec na to nechci myslet.

Jakub Kočí
Ačkoli jsem chlap, občas se mi stane, že si barvím hlavu, povětšinou kvůli nějaké hře či taškařici. Takže ne, nedovedu.

Zeptala jsem se na několik otázek zástupců firmy Schwarzkopf & Henkel v souvislosti s barvami na vlasy:

Jaká značka barev na vlasy byla jako první na trhu?
Ze všech značek, které jsou aktuálně na českém trhu, má značka Palette nejstarší historii. Z dnešních značek tedy byla na českém trhu první.

Mezi čtenářkami Žena-in (dle proběhlé ankety) je nejoblíbenější značkou Palette, kolik v současné době nabízí odstínů?
V současné době je to neuvěřitelných 118 odstínů pod značkou Palette. Takže naše zákaznice si opravdu mají z čeho vybírat.

Podle čeho se výrobce značky Palette rozhoduje, když se vyvíjí nový odstín? Dělá si průzkum trhu, nebo se snaží najít nový, neokoukaný odstín?
Využíváme obou směrů. Při vývoji nového odstínu také vycházíme z výsledků průzkumů trhupalette, zajímá nás, co si klientky přejí a také z nejnovějších módních trendů.

Jaké odstíny jsou nyní nejoblíbenější?
Nejoblíbenější odstíny jsou blond.

Více o barvách na vlasy a barvení najdete v naší rubrice Vlasy.

Reklama