Mlsáte ráda? Pak jistě víte, že jednou z nejlepších sladkostí je i čokoláda. Při správném výběru a správném množství se nemusíte obávat nadbytečných kilogramů. Čokoláda navíc může být i zdraví prospěšná.

 

Například vědci ve Velké Británii nedávno zjistili, že čokoláda vyrobená z kakaových zrn obsahuje přírodní látky flavonoidy, které regenerují a zpevňují cévy, a jsou díky tomu dobrou prevencí kardiovaskulárních chorob. Hořká kakaová čokoláda se také používá jako první pomoc při průjmech, protože podporuje tvorbu žaludečních šťáv. Prospívá také pleti, a to nejen ve formě čokoládových masáží a zábalů.

 

Na ženy může mít i afrodiziakální účinky. Čokoláda totiž obsahuje látku zvanou fenyletylamin. Tato látka navozuje dobrou náladu, někdy až sexuální vzrušení. Možná i proto mají ženy čokoládu v oblibě. Není na škodu si čas od času dopřát luxus, skutečný prožitek z lahodné chuti.

 

Pokud hledáte opravdový luxus, pak máme pro vás dobrý tip: Ochutnejte hedvábně jemnou čokoládu Dove®, která láká už svým vzhledem a její chuť vás přenese do světa smyslných požitků a hedvábných potěšení.

 

Dove – vytvořeno s láskou podle řecko-amerického zakladatele Leo Stefanose. Bohatá rodinná tradice čokolády Dove začala po roce 1950, kdy Leo pozoroval svého syna pádícího za dodávkou se zmrzlinou. Z obavy o bezpečnost svých dětí vyvinul majitel chicagského obchodu se sladkostmi Dovebar® – zmrzlinu namáčenou v kvalitní čokoládě.

 

Ještě několik měsíců zdokonaloval recept na novou lahůdku, kterou pojmenoval po svém obchodě na severu Chicaga – Dove. Jemnou krémovou zmrzlinu ručně namáčenou ve výtečné čokoládě začal úspěšně prodávat v roce 1956. Syn Mike, který tolik inspiroval řeckého imigranta, za pár let dospěl a rozhodl se jít ve stopách svého otce.

 

Z Dovebar byl rázem hit, který znali lidé od pobřeží k pobřeží. Na počátku sedmdesátých let si dychtivé děti i dospělí koupili od pouličních prodejců přes milion výrobků s názvem Dovebar®. V roce 1977 Leo Stefanos zemřel a rodinný ochod po něm převzal syn Mike.

 

Popularita Dovebar vzbudila velký zájem ze strany mnohých odborníků na výrobu čokolády. V roce 1986 značku Dove® odkoupila firma Mars jako a Dove se stala korunovačním klenotem této společnosti. V devadesátých letech byla čokoládová poleva zmrzliny ještě zdokonalena přidáním chuti mléka a tmavé čokolády. V této době se Dovebar již prodává po celém státě. Mezitím se začala vyrábět také čokoláda Dove®, která díky své speciální technologii výroby vyniká svou hedvábnou jemností. Dnes se čokoláda Dove® úspěšně prodává téměř po celém světě.

 

Čokoláda je vyráběna pečlivě, pozornost je věnována kvalitě, hedvábně hladké textuře a delikátní doznívající chuti. A každý DOVE ® Chocolate produkt je vyroben se stejnou péčí, s jakou je hrdě vyráběl Leo Stafanos před více než 50 lety..

 

Jaké příchutě čokolády Dove si v ČR můžete vychutnat?

 

Dove Chocolate passion – mléčná čokoláda

Dove Orange & Cinnamon romance – mléčná čokoláda s pomerančovo-skořicovou náplní

Dove Hazelnut dream – mléčná čokoláda s lískooříškovou náplní
Dove Caramel sensation – mléčná čokoláda s karamelovou náplní


Více informací najdete ZDE.