V týmu patnácti dětských lékařů jsme ověřovali závěry zahraničních studií, týkající se působení Dove krémové tablety na dětskou pokožku. Zahraniční studie poukazují na prokazatelné snížení dětské vyrážky, zlepšení stavu atopické dermatitidy a odstranění suché pokožky. Proto jsme realizovali studii v lokálních podmínkách a prověřili tato tvrzení.

Do studie bylo zařazeno 105 dětí ve věku od 6 měsíců do 3 let, a to nejen děti se zdravou pokožkou, ale i s citlivou nebo suchou pokožkou a s kožním postižením, jako je atopický ekzém, plenková dermatitida, opruzeniny atd. Výběr dětí k účasti do studie nebyl tak jednoduchý, jak by se na první pohled zdálo. Ani po třicetileté praxi jsem netušila, jak rozdílné zkušenosti a přístupy mají maminky k hygieně svých dětí, jak zodpovědně k mytí svého dítěte přistupují a jak se snaží pro své dítě najít to nejlepší ze široké škály současných produktů.  

Potěšilo mě zjištění, že díky používání Dove krémové tablety došlo ke zlepšení atopického ekzému u 75 % dětí. K úplnému odstranění plenkové dermatitidy došlo u všech dětí, u nichž se vyskytovala před zahájením studie. Suchá pokožka byla vylepšena u 84 % dětí, opruzeniny u 67 % dětí a jiná kožní onemocnění u 90 % dětí.  Maminky jsou s účinky Dove natolik spokojené, že Dove používají i nadále, a to nejen u svého dítěte, ale i v celé rodině.

Příznaky nejčastějších dětských kožních problémů.
Rady ohledně zdravé dětské pokožky!
Nenechte si ujít celý článek, který najdete ZDE. 

Reklama