Zajímavé novoroční předsevzetí má čtenářka Řeřicha. Patří mezi lidi, kteří nedovedou odmítat, a tak se rozhodla, že se to naučí...

Umíte říkat „ne“? Pokud ano, gratuluji vám k tomu! Čtenářka Řeřicha odmítat neumí a velice ji to trápí. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Nejdřív bych Vám Všem chtěla popřát hodně štěstí, zdraví a lásky do toho nového roku 2012.

Už jsou to dva dny co jsme s veselou oslavili příchod nového roku.

A co se týká předsevzetí tak z minulých let mám zkušenosti, že když si dám nějaké, tak čím víc se blíží začátek února postupně ztrácím motivaci a sílu dokopat se k tomu abych, svoje předsevzetí dodržovala.

Poslední dobou je pro mě čím dál víc důležité nastavit svou mysl k něčemu příjemnému, pozitivnímu, ostatní se dříve nebo později dostaví snad samo sebou. Když už si dám nějaké cíle, měly by mě přinést radost, potěšení, naději. Například slib, že se budu snažit být ve větší pohodě. Méně se stresovat s věcmi, které vůbec nestojí za to, abyste jsem se kvůli nim trápila. Přeji si vyšetřit si v tomto roce více času sama na sebe. Což mě splní jeden z nejlepších vánočních dárků a to wellness pobyt na 4 dny do lázní hned na leden. Zbavit se představy, že to beze mě někde nepůjde a naučte se občas říkat ne. Když mě ovládnou nezřízené chutě po něčem sladkém a zároveň se dostaví výčitky svědomí, že opět přiberu na váze, tak si klidně smlsnu. Ne však velký kus čokolády, nebo tři kousky šlehačkového dortu, ale budu jen trochu přemýšlet, protože zdravá výživa nemá nic společného s odříkáním. Nechci být dokonalá, nemusím přece všechno zvládat na jedničku. Určitě si mě za to nebude rodina nebo přátelé méně vážit. Nechci se snažit být nad věcí, ať se děje, co se děje, budu se učit brát život s větším nadhledem. Dám si slib, že se budete méně mračit, méně zlobit, méně spěchat, brát život takový, jaký je. Určitě všechno půjde jako obvykle a tím se má předsevzetí se spíše proměnila a přání.

Tak ještě jednou krásný Nový rok plný splněných přání přeje,
Řeřicha

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí, a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže, a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).

Reklama