Zdravím vás všechny ženy-in!
Rodinné finance. Každá rodina to má jinak. Tak třeba u mých rodičů to bylo tak, že otec přinesl mamce celou výplatu, dokonce i s výplatní páskou. A když potřeboval, mami mu peníze dala. Kasu tedy vedla ona.
U nás je to podobné. Jsem na mateřské, takže manžel přinese výplatu, něco si nechá, na dopravu, svačiny a tak, a většinu peněz mi dá. Já poplatím složenky a ze zbytku žijeme. Od září jdu do práce, tak to bude veselejší. Domluvili jsme se, že to necháme při stejném. To, co z výplat zbyde, budeme šetřit, protože bychom si rádi koupili auto.
Máme taky známé, u kterých je to naopak. Obě výplaty jdou na jedno konto, ke kterému má přístup muž. Možná i kamarádka, to nevím přesně. Ona dostává kapesné 250,- týdně. Když jedou nakupovat nebo něco pořizují, platí její muž.
Mně osobně spíše vyhovuje to naše, kdy kasu vedu jakoby já. Mám aspoň přehled.:o)
edith1975


Milá edith1975,
tak přesně takhle to měli moji rodiče. Pokladníkem byla maminka, o větších investicích se domlouvali společně a bylo to v pohodě.
Ale model vaší kamarádky, kdy dá svůj plat na jednu "hromádku" a z ní dostává milostivě kapesné, bych si líbit nenechala.
Ale pokud jí to tak vyhovuje...?

Reklama