6421795d32829obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Květiny
Čerstvé květiny se jasně pojí s teplým obdobím a k jaru se náramně hodí, protože vše kvete. Pokud se spokojíte třeba se zlatým deštěm, klidně si venku vezměte pár větviček a dejte doma do vázy. Jestli máte políčeno na tulipány nebo jiné barevné květiny, zajděte do květinářství a udělejte si krásnou jarní, barevnou kytici, která se bude perfektně vyjímat na stole a jasně bude křičet „Jaro!” Parádu ale uděláte i s umělými květinami, pokud máte alergii nebo zkrátka chcete, aby vám déle vydržely.

Věnec na dveře
Věnec má spoustu lidí spojený pouze s Vánocemi, ale to je škoda. Proč si neudělat nebo nekoupit jarní věnec, který bude na dveřích budit pozornost? Můžete si ho vyrobit a tady už umělé květiny rozhodně doporučíme. Zakomponujte do něj i například dřevěné dekorace (klidně velikonoční). Pověste ho na dveře, do okna nebo i do koupelny.


Králíčci na mechu
Jarní, velikonoční, jednoduché, vypadající skvěle – to je dekorace králíčci na mechu. Stačí vám nějaký podnos, může být skleněný, dřevěný, plastový, ale i proutěný. Mech seženete, kde jinde, než v lese, nesmí se ale sbírat v místech chráněných území. A pozor, některé druhy mechů jsou též chráněné dle zákona. Pokud si tedy nejste jistí, postačí i umělý, koupíte ho v domácích potřebách nebo zamiřte do zahradnictví. Už jen dosadit králíčky a rodinka je na světě. Věřte, že se taková dekorace bude líbit nejen dospělým, ale hlavně dětem.


Tulipány v deštníku
Netradičním dekoracím rozhodně neodzvonilo, tak pokud toužíte po něčem, co není běžné, vytvořte si deštníkovou dekoraci, která je plná květin, ideálně čerstvých. Je to možná trochu nepraktické, protože vázy jsou od toho, aby květiny měly vodu a vydržely co nejdéle, ale to se dá vyřešit pytlíkem s napuštěnou vanou, kterou nasadíte na stonky. Nějaký ten den vydrží, ale musíte často měnit vodu. Tak co, troufnete si na něco neobvyklého?


Zavěšená dekorace
Květiny zkrátka k jaru patří, proto jsme se ponechali i v poslední dekoraci, která bude vypadat parádně i venku nebo v dětském pokojíčku. A je to úplně jednoduché, čerstvé nebo umělé květiny navažte na nějaké kolo, které může být kovové nebo dřevěné, a to přivažte pomocí řetízků ke stropu. No není to zajímavé?


Zdroj: autorka článku, Pinterest

Čtěte také: