Policie uzavřela vyšetřování pěstounů Blaženy a Lubomíra Rosnerových. Vyškovští policisté prověřovali podezření, že manželé Rosnerovi týrali svěřené děti.

Okresní soud ve Vyškově kvůli tomuto podezření manželům odebral loni v říjnu dva svěřené chlapce, další tři děti u Rosnerových zůstaly.

Policie je přesvědčena, že dvojice svěřené děti opravdu týrala. Do deseti dnů by se proto měla státní zástupkyně rozhodnout, zda na pěstouny bude podána obžaloba.

„Vyšetřování bylo ukončeno s návrhem na podání obžaloby,“ sdělila na dotaz médií vyškovská státní zástupkyně Martina Klvačová, která má případ na starosti. „Spis je momentálně u mě, musím se s ním podrobně seznámit,“ dodala.

„O ukončení vyšetřování víme, čekáme, co bude dál. Policie nevyšetřila nic a já si nemyslím, že je to nějak objektivní,“ reagoval Lubomír Rosner.

Policie začala Rosnerovy podezírat z týrání svěřenců po oznámení dvou teenagerů, kteří v rodině vyrůstali. Oba byli následně manželům odebráni a umístěni do ústavní výchovy.

Rosnerovi v reakci na obvinění připustili pouze facku, kterou Blažena Rosnerová potrestala jednu z dívek za to, že se ostříhala.

Reklama