Dobrý den,
obvykle k Vám na stránky o víkendu nechodím, náhodou jsem zavítala a vidím, že připravujete tohle téma... :o) celkem zajímavá záležitost, docela se těším na články.
My jsme měli svatbu s manželem před pěti lety, takže to není zas tak dávno, a musím přiznat, že ač jsme všem říkali, že byt zařízený máme, ať nám nedávají skleničky, hrnečky, pánvičky apod., nikdo neuposlechl a minimálně jednu sadu nám dali :o))
Takže teď máme ve skříni pět sad skleniček různých typů :o)) a tři sady hrnečků (jednu jsme už vyndali a začali používat). K tomu jsme dostali šest zapékacích mís (zbyly dvě - ty ostatní jsem prodala a i ty dvě budu prodávat, protože máme remosku - úžasná to věc), dvě sady nerez hrnců, pánve, předložky do koupelny a tak... :o)

Myslím si, že "věno" mají přinést oba dva, ne jenom dívka. U nás to tak bylo také a tak jsme nemuseli zase tak moc investovat do peřin a povlečení :o), to se určitě do začátku hodí.
A ještě k otázce, zda jsme dostali věno od rodičů: Od mých ano - předložku do koupelny :o))) a korunky, za které jsme zrekonstruovali byt. Od rodičů z manželovy strany jsme nedostali vůbec nic. Musím říci, že mně to nevadilo, ale manžel to nemohl přenést přes srdce.
Loni v listopadu se nám narodila holčička a věno zatím nepřipravuji :o))) a dopředu ani připravovat nebudu. Až se rozhodne, že se bude vdávat, tak sedneme do auta a zajedeme věno koupit, aby nedostala 20 let staré utěrky, povlečení apod :o)
Měli by rodiče mladé manžele podporovat? Celkem dosti složitá otázka...  myslím si, že by podporovat mohli, rodiče už většinou všechno mají a tak by mohli vypomoct zařídit byt mladým.
Mějte se krásně!
Romča


Dobré ráno! Penízky na rekonstrukci bytu, to je asi jedna z nejrozumnějších a nejužitečnějších forem výpomoci. Díky za příspěvek.
Mimochodem - vážně si myslíte, že je remoska lepší než zapékací miska? V remosce se přece neudělá kůrčička... nebo jsou teď nějaké lepší typy? Já už ji nepoužívám léta, tak nevím.

Reklama