Tuto nerudovskou otázku si položíme v souvislosti s nevhodnými dárky, které jsou aktuální zejména v toto povánoční, lednové období. Tak kolikpak se vám jich tentokrát nasbíralo a co s nimi děláte?

dar

Škoda peněz

„Škoda peněz, měl ses napřed poradit, to se na mě snad ani nehodí, jé, to je mi malé...“ atd. atd. Spousta vyřčených i nevyřčených slov nám proběhne hlavou při rozbalování „dárku“, který se nám absolutně nehodí, nebo nelíbí. Ale jak to dotyčnému, který ho častokrát vybírá s láskou, říct? A co s takto nevhodným dárkem udělat?
Schovat ho na věky věků do skříně a poté nenápadně vyhodit? Jít ho vyměnit? Darovat někomu jinému? Nebo ho přijmout s patřičným sebezapřením?

Všude samé hrníčky

Věra dostává rok co rok od svých zatím ještě školkou povinných dětí pod stromeček hrníčky. Dostala je i letos. Už je pomalu nemá ani kam dávat, ale nemá to srdce dětem říct, ať už jí je nekupují. Většinou z nich pak stejně pijí ony, neboť je vybírají podle motivu, který se líbí jim. Jde v tomto případě o nevhodný dárek? Možná ano, ale ještě velmi dobře snesitelný.

Stále jedna velikost

Zato Věrčin manžel, ten si s dárky hlavu neláme. Už deset let jí kupuje tu samou kosmetiku a ty samé punčochy jedné barvy a jedné velikosti. Stokrát mu říkala, že se mění nejen módní styl, ale také její velikost, stejně jde a vždy zase koupí ty samé. Prodavačky už Věrku znají a po Novém roce ji s úsměvem vítají, když jde punčochy vyměnit: „My jsme chtěly manželovi poradit, ale on si nedá říct.“

Šunt nad šunty

Úplně nejhorší „dary“ však umí Věře naložit její tchyně, která to navíc ještě okomentuje slovy, kolik to stálo, ale že ona si to může dovolit a Věruška to určitě ocení. Jelikož tchyně vymete každou zájezdní akci, Věrce se tak ve skříni hromadí hrnce, nože, kráječe a deky, které mají trvanlivost kratší než vánoční pečivo, ale zbavit se jich nesmí. Jde přece o ten „nejlepší a nejvhodnější“ dárek od milující matinky.

A jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Téma dnešního dne: Nevhodné dárky

  • Stalo se vám někdy, že jste byly obdarované nevhodným dárkem?
  • A co jste s ním dělaly?
  • Od koho a při jaké příležitosti jste nevhodný dárek dostaly?
  • O jaký „dárek“ konkrétně šlo?
  • Přimhouřily jste oči a dárek jste si nechaly?
  • Hodily ho na věky věků do skříně?
  • Daly někomu jinému?
  • Vyměnily?

Veselé i vážné historky ohledně nevhodných dárků pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme (doufáme, že vhodným dárkem), a to vlasovým šamponem od ORIFLAME (s vůní grepu) a s vůní pomeranče zase dostanete hydratační krém od RYORU.

darekkk

Reklama