Čtenářka marienka-m1 hned na začátku řízení nabourala do sněhové závěje. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

Špatný zážitek byl pro něco dobrý, od té doby jezdí marienka-m1 opatrně. Přeju i další jízdy bez nehod.


Autoškolu jsem úspěšně ukončila v zimě, měli jsme skvělé učitele a tak nějak jsem si ze sněhu ani náledí nic nedělala. Jak říkal můj otec, ještě mi nezaschl inkoust na řidičáku a už jsem si šla pro své první vozítko. Byla jsem mladá, nezkušená řidička, zapomínala jsem uzpůsobit rychlost jízdy povrchu vozovky.

To se mi brzy vymstilo. Vracela jsem se na Silvestra domů od rodičů a cestou jsem potkala pár vozů mimo silnici. Říkala jsem si, co ti řidiči proboha dělají, jak se jim to mohlo stát... Byla jsem tak v půli cesty, projela jsem lesem a blížily se ostré zatáčky. Sebevědomě jsem do nich vjela, hezky je všechny prosvištěla. Za posledním esíčkem se na silnici blýskala ledová plocha. Při vjezdu na ni se vůz stal neovladatelný a já rychle vzpomínala, co že to mám vlastně udělat při smyku. V hlavě se mi promítal celý můj život, ruce kroutili volantem jak vzteklý, ale nestačilo to. Auto si dělalo co chtělo, nejvíc se mu líbilo v protisměru. Nevěděla jsem, co dělat, měla jsem hrozný strach. Pustila jsem tedy volant a sundala nohy z pedálů. Jízda pokračovala v protisměru a za pár vteřin jsem sjela ze silnice a zapíchla se předkem auta do obrovské sněhové závěje. Nic se mi nestalo, jen jsem musela vstřebat ten otřesný zážitek.

Byla jsem ráda, že zrovna nejelo žádné jiné auto a já nikomu neublížila. Po vzpamatování jsem se vysoukala na vzduch, abych okoukla škody. Žádné nebyly patrné. Byl tu však jeden problém. Zadní část vozidla visela ve vzduchu.Vydala jsem se pro pomoc do přilehlé vesnice, nenajde-li se ochotný traktorista, který by mi pomohl dostat se zpět na komunikaci. Měla jsem štěstí v neštěstí. Mé počínání zahlédla desetičlenná skupinka mladých, milých lidí. Přijeli na chalupu oslavit blížícího se Silvestra a ještě před tím se vydali na procházku po okolí. Přihnali se ke mě, že prý mi jdou pomoct. Než jsem stačila cokoliv říct, každý chytl kus mého plechového kamaráda, rozhoupali ho a ten se ocitl zpět na silnici. Byla jsem jim moc vděčná. Tato situace pro mě byla velkým varováním a zkušeností, kterou už bych nikdy nechtěla opakovat.

Všem vám přeji mnoho šťastných kilometrů bez nehod!

marienka-m1

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jste na tom vy, milé čtenářky?

Dnešní téma je: Řídíte auto v zimě?

  • Kdy jste se naučila řídit?
  • Jezdíte autem i v zimě, nebo se bojíte?
  • Kam jste poslední dobou jela?
  • Půjčuje vám manžel auto?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy, klidně i s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá Termální vodu od VICHY, bohatou na stopové prvky a minerální soli (150 ml) a čaj PICKWICK Green Tea pineapple. Příspěvky posílejte dnes, 18. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ŘÍZENÍ V ZIMĚ

caj

Reklama