Naši nás příliš fyzicky netrestali. Fyzické tresty u nás fungovaly jen dokud jsme byly malé a jen v případech, že jsme se se sestrou praly, nebo na sebe byly "velmi ošklivé".

Výjimkou bylo, když si sestra v první třídě opakovaně podepsala notýsek do školy a přidala i omluvenku: ,,Nemohla jsem napsat domácí úkol, protože jsme měli návštěvu" a podepsala mámu. Za podvod následoval trest formou výprasku prutem z lískového keře, na který sestra dodnes nezapomněla.

Škola mně ani sestře nevadila. Ve třetí třídě se mi dokonce i líbilo.
Dostali jsme mladou paní učitelku, která na nás byla velmi hodná, všechno nám pěkně vysvětlila. Jenže bohužel - byla těhotná a v pololetí ji nahradila důchodkyně. Ta byla pravý opak. Fyzické tresty některých mých spolužáků byly na denním pořádku, známky se nám zhoršovaly.

Jednou jsme psali diktát a mně se tam povedlo napsat slovo ,,objed" - jenže - díky mé nepozornosti jsem tuto chybu opsala i do opravy. Šla jsem ke katedře s ,,opravou" a dostala od paní učitelky takovou facku, že ještě za hodinu po příchodu domů jsme měla vidět na tváři všech 5 prstů.

Viděla to moje mamka. Zuřila. Prý - kdybych někomu ublížila, nebo něco rozbila, ještě by to pochopila, ale abych dostala takový lepanec za opravu, to nemohla přenést přes srdce. Oblékla se a vyrazila do školy, že tu facku paní učitelce vrátí.

Paní učitelka měla štěstí - už ve škole nebyla, ale maminka potkala jinou paní učitelku a řekla jí, aby laskavě vyřídila oné babě, že pokud nemá na děti nervy, tak ať do školy neleze, a jestli se to bude opakovat ještě jednou, vrátí jí máma z každé strany takovou, že se jí hlava otočí tím kousavým dozadu.

Víckrát jsem facku nedostala, ale na mém vysvědčení byly za druhé pololetí mnohem horší známky než za první...

Danulinka


Děkujeme za pěkný příběh :).

Tedy, maminka byla zjevně žena nebojácná :) Mě ve škole paní učitelka jenom vytahala za ucho, ale bylo to oprávněně (strčila jsem spolužačce hlavu do záchodu - ve spolupráci s některými spolužáky), tak jsem si ani nestěžovala a byla ráda, že mi nenapsala poznámku, to bych doma dostala víc...

Použil na Vás někdy učitel či učitelka fyzické násilí? A co rodiče? Jak Vás trestali? Co byste udělala, kdyby Vaše dítě přišlo ze školy s otiskem dlaně na tváři? Napište nám na redakce@zena-in.cz!

Reklama