A jak se můžete do kampaně #dostbyloplastu zapojit vy? Choďte do kaváren Costa Coffee pro kávu s vlastním termohrnkem! Baristé vám připraví vybranou kávu do vašeho oblíbeného hrnečku. Jedinou podmínkou je, aby byl čistě umytý. Držitelé věrnostní karty navíc dostanou odměnu navrch. Dvojnásobný kredit ve formě Coffee korun, za který si brzy vychutnají ranní kávu zadarmo. V rámci „protiplastové“ kampaně budou také všichni zákazníci, kteří si objednají jakýkoliv nápoj do kelímku, obsluhou dotázáni, zda může vydat nápoj bez víčka. Každý ušetřený plast se totiž počítá.
5bcf0a1f56c55obrazek.png
Konec brček v Costa Coffee, konec plastů v Čechách

Od listopadu se začnou plastová brčka v celém řetězci nahrazovat alternativními, které jsou přátelské k přírodě. Kavárna tak učiní další krok v boji za ekologii. Na důkaz toho, že to v Costa Coffee s plastovou revolucí myslí opravdu vážně, podepsali její zástupci dohodu s Ministerstvem životního prostředí o snižování jednorázových plastů. „Costa Coffee jako mezinárodní společnost se zabývá již několik let otázkou životního prostředí globálně, ať už jde o zlepšování životních podmínek pěstitelů kávy prostřednictvím nadace Costa Foundation a nebo účastí v projektu Rainforest Alliance. A my jako zástupci Costa Coffee v České republice jsme se nyní rádi zapojili do projektu Dostbyloplastu, neboť v tom vidíme zásadní problém pro celý svět a je to pro nás další logický krok a vyjádření zájmu o jednu z nejdůležitějších věcí, kterou je naše životní prostředí. Současně to však není poslední záležitost v této oblasti, věříme, že tento lokální projekt je pouze začátkem pro další aktivity, na kterých se budeme moci partnersky podílet,“ řekla k projektu „dostbyloplastu“ Eva Kulhánková, marketingová manažerka Costa Coffee.
5bcf0a6128617obrazek.png

Věděli jste, že…

…i když jsou Costa Coffee kelímky na kávu recyklovatelné, u nás to ještě nejde? Kombinace papíru a plastové folie se v ČR nerecykluje, proto nemá smysl odhazovat kelímky do tříděného odpadu. Kelímek od vaší oblíbené kávy tak skončí ve spalovně nebo na skládce, kde se rozkládá více než dvacet let.
 
Zajděte se občerstvit do jedné z oblíbených kaváren Costa Coffee. Pobočky kaváren Costa Coffee najdete nejen po Praze, ale i v Brně, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem či Teplicích.

Více na COSTA-COFFEE.CZ

Reklama