Manžel čtenářky s nickem TanaM by si možná rozuměl s manželem čtenářky s nickem alminka. Přečtěte si tento příspěvek a možná mi dáte za pravdu.

Dobrý pěkně zasněžený den. Doklouzala jsem se po dálnici do Prahy a trochu jsem v autě přemýšlela. Nejen o dnešní době, konzumní společností , ale hlavně , jak pár centimetrů sněhu zcela paralyzuje dopravu. Po zasněžené dálnici jsem potkala jeden jediný posypový vůz. No nevadí. Bylo něco málo po 6 a tak určitě v 7 hodin už se začaly hlavní komunikace udržovat.

Něco málo o nakupování.. Moc ráda čtu příběhy čtenářek, to, jak jsme každá jiná, jak se díváme na svět jiným úhlem pohledu. Jednou měsíčně s moji nejdražší polovičkou, s manželem, děláme nákup do domácnosti. Hypermarketů máme kolem sebe 9, tak je z čeho vybírat. Základní potraviny, mléko, těstoviny, rýže.......

V den, kdy se vydáme s manželem na nákup, jsem celá nesvá. Doslova nesnáším nakupování. Já by jsem nakoupila za pět minut a bylo by hotovo. Zato můj manžel ten se vyžívá v nakupování. Prohlíží si etikety, studuje návody, nutriční hodnoty potravin, zemi původu, kde byla daná potravina vyrobena. Ja si zatím jdu sednout do kavárny, tam si pustím, pokud je tam wifi, počítač nebo si sednu na lavičku, a v klidu se koukám na nákupní běsnění.

Nakupování je pro mně činnost, kterou nemám ráda. Ale pár slov na konec.

Když občas cestuji po světě, tak ráda navštívím obchodní centra, a tam je nakupování trochu jiné. Už jenom ta atmosféra je trochu jiná, vůně pralinek, vařené čokolády, pomerančů, pražených oříšků, lidi se jenom procházejí, usmívají se, hlavně do VÁS nestrkají, ale co je nejdůležitější, vyzařuje z nich nějaká ta vnitřní rovnováha.

TANA M

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Milá TANO M, dnes jste druhá, ale koukám, že muž milující nakupování není zdaleka výjimkou.

 

 

Reklama