Chcete své lásce v závěru romantické procházky Prahou dopřát něco zcela výjimečného? Pak ji určitě vezměte do kavárny Mansson’s bakery  na některý z lahodných dezertů vyhlášeného dánského cukráře Larse Manssona. Sázkou na jistotu je čokoládový dortík Sarah Bernhardt, jehož receptura má více než 100letou historii.

„Poprvé tato čokoládová pochoutka spatřila světlo světa v roce 1911, kdy ji tehdy nejznámější dánský cukrář vytvořil u příležitosti návštěvy francouzské herečky Sarah Bernhardt v Dánsku. Já jsem nyní recept přenesl do České republiky, kde slaví u zákazníků velký úspěch,“ uvádí Lars Mansson.

zákusek

Čokoláda… a zase čokoláda                

Pod krustou ve tvaru pahorku z 90% čokolády, který na vrcholku zdobí bílá mandle, ukrývá Sarah Bernhardt hříšně lahodný čokoládový krém vyšlehaný do nejjemnější podoby. To vše je usazeno na dokonale křehké a křupavé makronce, která se vám spolu s nadýchaným krémem a čokoládou doslova rozplyne na jazyku.

zákusek

Vyzkoušejte v kombinaci s Chai Latté

K dortíku se výborně hodí například Chai Latté značky David Rio, který je v nabídce hned v osmi různých příchutích. Můžete si ho vychutnat přímo na místě, nebo si domů kupte praktickou plechovku o 17-20 porcích. Obsluha vám ochotně zabalí i další dortík. Je totiž velmi pravděpodobné, že jen s jedním se nespokojíte. Rozhodně rovnou zapomeňte na romantickou objednávku „jeden dortík pro dvě osoby“ – o tuhle slast se ani v největší zamilovanosti nebudete chtít dělit.

Mansson´s Bakery & Café je otevřena denně – ve všední dny od 7 do 19 hodin, v sobotu a neděli podnik otevírá o hodinu později.

Adresa: Bílkova 8, Praha 1 - Josefov www.mansson-bakery.cz.

Mansson

Reklama